Skip to content Skip to footer

Czym jest zabieg krioterapii?

Krioterapia to oddziaływanie niskiej temperatury na tkanki. Aparaty do krioterapii umożliwiają leczenie miejscowe, a kriokomora oddziałuje zimnym powietrzem na całe ciało.
Ujemna temperatura najpierw zwęża a następnie rozszerza naczynia krwionośne, co ma na celu poprawienie przepływu krwi. Zabieg ten zmniejsza napięcie mięśni i odżywia tkanki.

Jak wygląda krioterapia?

Zabieg miejscowy przeprowadzany jest przy użyciu aparatu do krioterapii, który zakończony jest rurą, przez którą wydobywa się para zimnego azotu. Krioterapia w komorze wymaga przygotowania. Trzeba założyć maskę, drewniane obuwie, skarpety, opaskę na głowę oraz uszy i rękawiczki, a także specjalny strój. Podczas zabiegu w komorze należy zdjąć biżuterię oraz wyjąć soczewki.

Krioterapia aparaty i ich zastosowanie

Aparaty do krioterapii używane są stanach zapalnych, dolegliwościach przewlekłych, bólach oraz nerwobólach. Krioterapia aparaty wykorzystuje do rehabilitacji narządów ruchu. Urządzenie do krioterapii stosowane są podczas chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych stawów, a także w stanach pourazowych. Leczenie zimnem pozwala spowolnić procesy starzenia się skóry oraz wyregulować przemianę materii. Krioterapia połączona z masażem wspomaga usunięcie cellulitu oraz poprawia stan i kolor skóry.

Kriochirurgia – na czym polega?

Kriochirurgia stosowana jest w dermatologii, onkologii, okulistyce, laryngologii, ginekologii oraz chirurgii naczyniowej. Jest to bezpieczne leczenie, które niweluje wystąpienie powikłań do zera.

Aparat do kriochirurgii wykorzystywany jest do leczenia m.in. brodawek łojotokowych, brodawek płaskich, ziarniniaka obrączkowatego oraz rogowacenia słonecznego. Zabieg kriochirurgii przeprowadzonym może być u dzieci, kobiet w ciąży, a także ludzi starszych oraz osób ze złym stanem zdrowia. Aparat do kriochirurgii, który wykorzystywany jest podczas zabiegu pozwala schłodzić konkretne miejsce bez rozcinania skóry.

Zalety kriochirurgii

Leczenie zimnem nie wymaga znieczulenia i jest zabiegiem bezbolesnym, co zdecydowanie jest zaletą. Podczas zabiegu pacjent odczuwa chłód, pieczenie bądź swędzenie, które szybko mija po rozmrażaniu. Kolejnymi zaletami jest brak lub niewielkie blizny, które są ledwo widoczne.