Skip to content Skip to footer

5 najczęstszych problemów z butami – jak sobie z nimi poradzić?

Ze względu na specyfikę i przeznaczenie, buty narażone są na szereg drobnych uszkodzeń. Z wieloma z nich można poradzić sobie domowymi sposobami. Pozwoli to oszczędzić sporo nerwów i konieczności kupna nowego obuwia.

Buty okazały się za ciasne

Specjaliści zalecają zakup obuwia w godzinach popołudniowych, gdy stopy są już nieco zmęczone i spuchnięte. Pozwoli to odzwierciedlić rzeczywiste warunki w jakich buty będą noszone na co dzień. Jeśli jednak obuwie kupione jest np. przez internet, wówczas nie ma możliwości faktycznego dopasowania buta do stopy. Jednym z rozwiązań jest zwrot takiej pary do sklepu. Można również pokusić się o zakup specjalnego środka do rozciągania butów. Jednak jego działanie jest skuteczne w przypadku materiałów naturalnych – skóry i zamszu.

Przetarty nosek można uratować

Jednym z najczęstszych problemów w warstwie cholewki są zdarte noski butów. Najczęstszym powodem jest intensywne użytkowanie obuwia. Wadę tę łatwo ukryć przy zastosowaniu specjalistycznych past do butów, które zakupić można na http://noevision.pl. Pasta powinna być idealnie dopasowana kolorystycznie do obuwia, a także zawierać składniki pielęgnujące skórę cholewki i chroniące przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Uszkodzona podeszwa to nie koniec świata

Kupując dobre skórzane buty liczymy, że przetrwają lata. Czasem jednak z różnych powodów podeszwa może odkleić się od cholewki. O ile pozostaje ona nieuszkodzona, warto zawalczyć o swoje buty i skierować się do szewca. Dzięki profesjonalnym klejom jest on w stanie naprawić obuwie w kilka chwil.

Złamany obcas

Nawet w wygodnych i sprawdzonych butach może dojść do pewnej, dobrze znanej kobietom, awarii. Mowa o złamaniu obcasa, co najczęściej ma miejsce w wyniku skręcenia lub zahaczenia butem. Pierwsza myśl to konieczność wyrzucenia pary, jednak po zastanowieniu okazuje się, że szewc poradzi sobie z tym problemem równie łatwo jak z podeszwą.

Przemakający problem

Wybierając dobrej jakości buty z cienkiej skóry, zamszu lub nubuku również można liczyć się z sytuacją, gdy but w kontakcie z deszczem czy stopniałym śniegiem przemoknie. Sytuacjom takim należy przeciwdziałać stosując dobrej jakości impregnaty do obuwia, które kupić można na http://noevision.pl i w innych dobrych sklepach obuwniczych.

Dobre buty są na lata

Drobnych usterek i zużycia nie da się w przypadku obuwia uniknąć. Warto jednak wybierać buty produkowane przez firmy o długoletnim doświadczeniu i renomie. Wówczas zyskujemy gwarancję jakości i staranności wykonania obuwia. Konieczna jest również regularna konserwacja tak, by ograniczyć możliwość uszkodzenia buta przez czynniki zewnętrzne.