Skip to content Skip to footer

Na czym polega liposukcja laserowa?

Współcześnie modelowanie ciała dzięki zabiegom staje się coraz bardziej powszechne. Dlatego też liposukcja laserowa (inaczej lipoliza) staje się jednym z najpopularniejszych zabiegów na całym świecie.

Liposukcja laserowa Katowice

Lipoliza polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych części ciała przy pomocy lasera. Urządzenia jakie zostały zaprojektowane do wykonywania zabiegów liposukcji laserowej zostały stworzone tylko i wyłącznie w celu usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu ludzkiego. Działają one na zasadzie wykorzystywania selektywnych interakcji między wiązką lasera a tkanką tłuszczową. Pierwsze zabiegi przeprowadzono w USA, w 2006 roku. Obecnie są one znane niemal na całym świecie. Kiedy w Polsce na myśl przychodzi liposukcja Katowice mogą być jednym z najlepszych miejsc do jej przeprowadzenia. Tutaj zabiegi laserowej redukcji tkanki tłuszczowej stały się nowym standardem w technikach usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wszystko to w celu wymodelowania jak najlepszej sylwetki ciała. Warto pamiętać o tym, że są to właśnie zabiegi modelowania, dlatego też nie są one najlepsze dla osób bardzo otyłych (które chcą uzyskać efekt znacznej redukcji masy ciała). Ludzie ze znaczną nadwagą najpierw powinni podjąć działania profilaktyczne i inne metody zabiegowe (takie jak liposukcja klasyczna). Natomiast liposukcja laserowa może być wykonana już po nich – aby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Taka kolejność jest tutaj niezbędna, ponieważ w czasie jednego zabiegu lipolizy laserowej redukcja tkanki tłuszczowej wynosi mniej więcej 500 mililitrów.

Gdzie może być zastosowana liposukcja laserowa?

Zabiegi lipolizy umożliwiają redukcję nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej wszędzie tam, gdzie jest ona szczególnie „oporna” na diety czy ćwiczenia fizyczne. Są to więc:
– twarz i szyja – likwidacja tak zwanego drugiego podbródka,
– ramiona,
– plecy,
– brzuch,
– klatka piersiowa (usuwanie ginekomastii u mężczyzn),
– talia,
– biodra,
– pośladki,
– okolica kolan oraz uda.

Liposukcja Katowice zapewnia efekty, takie jak: trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych, redukcję cellulitu, ujędrnienie oraz uelastycznienie skóry, brak objawu obwisłej i luźnej skóry po zabiegu, ale także szybką rekonwalescencję po wykonanej procedurze. Spodziewać można się tylko punktowych śladów w miejscach , gdzie wprowadzono kaniule, a ryzyko powikłań jest naprawdę minimalne. Jak już było wspomniane wcześniej lipoliza laserowa może wymodelować sylwetkę albo skorygować niedociągnięcia tradycyjnej liposukcji.