Skip to content Skip to footer

Fakty i mity o stomatologu w Nowej Hucie

Dzisiaj na wiele przeróżnych tematów funkcjonuje naprawdę jeszcze więcej mitów. Niestety znajdziemy je także w pozornie dość naukowej sprawie, jaką jest stomatolog Nowa Huta Kraków. Warto obalić te mity, inaczej bowiem szybko niestety sami popełniać będziemy różne mylne decyzje.

Mit numer jeden – stomatolog Nowa Huta to tylko jedna specjalizacja

Przede wszystkim funkcjonuje takie przekonanie, że dentysta Nowa Huta to po prostu stomatolog i tyle. Ortodonta z kolei czy protetyk już dla nas stomatologami Nowa Huta nie są. No właśnie – tu wpadamy w swoisty paradoks. Bowiem w rzeczywistości dentysta Nowa Huta może przyjąć dodatkowo różne specjalizacje. I tak będzie to przykładowo stomatologia zachowawcza, ortodoncja czy protetyka. Co więcej jednak taki stomatolog Kraków Nowa Huta może wcale nie obierać żadnej specjalizacji. Czemu? No właśnie w końcu to tylko specjalizacja, nie trzeba jej robić, aby być pełnoprawnym lekarzem.

Mit numer dwa – do stomatologa Nowa Huta idziemy z bólem

No właśnie wiele osób popełnia ten błąd, że do stomatologa Kraków Nowa Huta idzie dopiero wtedy, kiedy zaczyna ich boleć ząb . Wtedy dentysta Nowa Huta niestety jedyne co może zrobić, to wyleczyć ząb, chociaż czasem nawet tego już się nie da uczynić . Generalnie owszem jest to jego praca, niemniej jednak warto do dentysty Nowa Huta wybrać się wcześniej wtedy, kiedy nic się nie dzieje. Jak to? No właśnie tak. Wtedy bowiem stomatolog Kraków Nowa Huta zbada dokładnie czy coś się nie dzieje. Łatwiej jest też na pewno wyleczyć malutką dziurkę niż ogromny, bolący ubytek . Ponadto czasami ubytki wcale nie muszą boleć…

Mit numer trzy – stomatolog leczy wszystkie choroby w obrębie jamy ustnej

No właśnie niestety nie do końca tak jest . Przede wszystkim klasyczny stomatolog bez specjalizacji zajmuje się głównie zębami. Praktycznie tylko i wyłącznie. Z kolei różne specjalizacje idą tu o krok dalej. I tak implantolog zajmuje się dodatkowo implantami, protetyk protezami a periodontolog chorobami dziąseł i przyzębia. Po co mamy to wszystko wiedzieć? Otóż generalnie często dużo lepiej pomogą nam specjaliści w zakresie różnych specjalizacji lekarskich niż konkretni stomatolodzy Nowa Huta. Na koniec warto jeszcze powiedzieć, że oczywiście nie są to jedyne mity, które krążą w opinii publicznej i Internecie o stomatologach Nowa Huta . Dlatego też, jeśli dręczą nas jakieś wątpliwości, to zawsze lepiej zapytać naszego znajomego stomatologa Nowa Huta a on na pewno udzieli nam prawidłowych odpowiedzi, zgodnych także z wiedzą medyczną .