Skip to content Skip to footer

Transplantacja włosów Warszawa – jak wygląda krok po kroku?

Przeszczep włosów to skuteczny i trwały zabieg, który jest nadzieją dla osób, które straciły włosy z różnych powodów. Warto wiedzieć jak wygląda sam zabieg i jak przygotować się do niego krok po kroku, a także, o czym pamiętać kiedy udajemy się na pierwszą wizytę do kliniki.

1. Transplantacja włosów Warszawa – jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Zabieg przeszczepu zawsze poprzedzają konsultacje z lekarzem w klinice, które stanowią precyzyjne badanie z włosa Warszawa i inne, duże miasta oferują obecnie badania genetyczne w tym zakresie, które są w stanie odpowiedzieć na pytanie o powód wypadania włosów i wskazać, jakie mogą być możliwe efekty przeszczepu. W trakcie pierwszego spotkania lekarz dokładnie ocenia okolice skąd pobierane będą włosy i okolice przeszczepu, a także decyduje się na badanie z włosa Warszawa oraz inne miasta oferują obecnie konsultacje z najlepszymi specjalistami wraz z opracowaniem planu rekonstrukcji owłosienia. W trakcie spotkania odbywa się też wywiad z pacjentem, ponieważ niezbędne jest podanie istotnych danych o stanie zdrowia, możliwych chorobach itp. a także udzielenie wskazówek dla osób, które są zdecydowane na poddanie się zabiegowi.

2. Wszczepianie włosów Warszawa – o co zadbać na około 2 tygodnie przed zabiegiem?

Tuż przed samym zabiegiem i w okresie kilku tygodni poprzedzającym go nie powinno się przyjmować leków, które w składzie zawierają kwas acetylosalicylowy. Nie powinno się także przyjmować aspiryny jeśli czeka nas transplantacja włosów warszawa i inne, duże miasta oferują obecnie dostęp do preparatów do stosowania bezpośrednio na głowę w okresie przed zabiegiem, co może pozytywnie wpływać na powodzenie zabiegu i lepsze efekty końcowe. Tego typu środki są pomocne zwłaszcza u mężczyzn i kobiet z łysieniem typu androgenowego.

3. Wszczepianie włosów Warszawa – zabieg

Transplantacja włosów jest prostym zabiegiem, który odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga to specjalnych przygotowań od pacjenta, a tuż po zabiegu lub na drugi dzień może on wrócić do normalnej aktywności zawodowej. Tuż przed zabiegiem nie powinno się spożywać mocnej kawy lub alkoholu, natomiast warto ściąć włosy, jeśli chcemy by efekty były możliwe bardziej trwałe. Dotyczy to obcięcia w okolicy dawczej – do około 1 do 2 mm, co znacząco usprawnia też pracę lekarza podczas transplantacji.