Skip to content Skip to footer

Jakie możliwości oferuje kuchenka elektryczna?

Kuchenka elektryczna to nieodłączny element każdej kuchni, który umożliwia przygotowanie różnorodnych posiłków. Na płycie ceramicznej lub indukcyjnej można smażyć, piec i gotować, a nowoczesny piekarnik pozwoli na przyrządzenie ciast, zapiekanek i wielu dań mięsnych w sosie własnym. Poznaj funkcje, które powinna posiadać twoja kuchenka elektryczna, aby gotowanie było smaczne i różnorodne.

Kuchenka elektryczna z funkcją gotowania na parze

Nowoczesna kuchenka elektryczna z piekarnikiem oferuje funkcję gotowania na parze. Dzięki niej potrawy są bardziej soczyste i chrupiące. Ta funkcja jest niezastąpiona przy odgrzewaniu mięs, które mogą stać się przesuszone – dzięki parze mięso pozostaje wilgotne i pełne aromatu.

Gotowanie na parze w kuchence elektrycznej z piekarnikiem jest idealne do przygotowywania warzyw. Aby zrobić pieczone warzywa, wystarczy pokroić ziemniaki, marchewki, cebulę, paprykę i cukinię na nieduże kawałki, posypać ulubionymi przyprawami i skropić oliwą. Po około 40 minutach w piekarniku będą już gotowe.

Termoobieg w kuchence elektrycznej

Termoobieg to standardowa funkcja, którą posiada prawie każda kuchenka elektryczna. Dzięki niej temperatura rozchodzi się po piekarniku równomiernie, co umożliwia przygotowywanie kilku dań jednocześnie.

Za pomocą termoobiegu można przygotować jednocześnie dwa dania: na jednym poziomie zapiekany makaron albo ryż, a na drugim mięso. To oszczędność czasu i pieniędzy.

Kuchenka elektryczna z funkcją samoczyszczenia

Utrzymanie w czystości kuchni elektrycznej z piekarnikiem to spore wyzwanie. Z jednej strony trudno wyczyścić przypalone ślady bez silnych środków chemicznych. Z drugiej zaś nie powinny mieć one kontaktu z żywnością, więc trzeba ich używać bardzo ostrożnie.

Nowoczesna kuchenka elektryczna posiada funkcję czyszczenia pyrolitycznego. Takie czyszczenie polega na tym, że resztki jedzenia, które pozostały w piekarniku, są spalane w temperaturze 500 stopni na popiół. Po takim czyszczeniu wystarczy usunąć je wilgotną ścierką i przetrzeć ścianki piekarnika ze zgromadzonych osadów. To wygodne i bezpieczne.