Skip to content Skip to footer

Badanie i zabiegi w zakresie chirurgii naczyniowej – komu pomogą?

Zdrowy styl życia, a więc aktywność fizyczna czy odpowiednio zbilansowana dieta to coraz częstszy temat poruszany przez społeczeństwo. Wiąże się to bez wątpienia z rosnącą świadomością zdrowotną. Jednakże wiele jeszcze potrzeba, aby ludność przestała korzystać z usług lekarzy jak chociażby chirurg naczyniowy.

Chirurg naczyniowy Katowice – komu pomoże?

Chirurg naczyniowy to lekarz specjalista z uprawnieniami chirurga, którego leczenie nakierowane jest na schorzenia występujące w obrębie układu krwionośnego i limfatycznego. Przeprowadza on nie tylko pełną diagnostykę pacjenta, ale również nieinwazyjne oraz inwazyjne zabiegi medyczne, w tym także operacje w obrębie naczyń krwionośnych.

Zatem komu pomoże chirurg naczyniowy Katowice?

Chirurgia naczyniowa katowice pomoże pacjentom, którzy zaobserwowali u siebie pajączki oraz żylaki, ale nie tylko. Pierwsze objawy problemów krążenia mogą zdawać się niepozorne, jednak nie zaszkodzi skonsultować się z lekarzem w przypadku mrowienia i drętwienia kończyn, puchnięciu w okolicach kostek czy też skurczów mięśni. Również utrzymujące się długotrwałe duszności z kaszlem wraz z bólem okolicy mostka mogą wymagać konsultacji z chirurgiem naczyniowym.

Pełna diagnoza w chirurgii naczyniowej

Przeprowadzenie pełnej oraz dokładnej diagnozy przez lekarza specjalistę wbrew wszelkim pozorom wcale nie należy do zadań najprostszych. Wymaga nie tylko wykonania dokładnego wywiadu z pacjentem, ale również wielu rozmaitych badań.

Badania przeprowadzane w zakresie chirurgii naczyniowej w Katowicach obejmują m.in. wykonanie tomografii komputerowej czy dokładnego USG. Ultrasonograf Dopplera ma na celu stwierdzenie dokładnej wydajności narzędzi układu krążenia, sprawdzając przepływowość żył oraz tętnic zlokalizowanych w różnych częściach ciała.

Niestety, wymienione badania z dziedziny chirurgii naczyniowej to zwykle stanowczo zbyt mało, aby diagnoza okazała się trafna. Często pacjent musi również mieć przeprowadzoną angioskopię, czyli badanie naczyniowe nerek bądź arteriografię. Mimo że arteriografia to badania oparte o rentgen, to jest ono przeprowadzane z wykorzystaniem kontrastu w celu obrazowania tętnic. Innym badanie działającym w oparciu o RTG kontrastowe jest flebografia, czyli obrazowanie żył w celu znalezienia ewentualnego zakrzepu.

Chirurgów naczyniowych w Katowicach i okolicy nie brakuje. Mimo to może istnieć konieczność skonsultowania dolegliwości pacjenta z lekarzem innej specjalizacji.