Skip to content Skip to footer

Centrum medyczne, czyli wszystko w jednym miejscu

Najlepiej dla chorego, jeżeli jedno miejsce zapewnia możliwość kompleksowej ochrony zdrowia. Tak dzieje się w centrach medycznych. Jednak sama nazwa „centrum” nie daje gwarancji, że wszystko odbędzie się szybko i sprawnie. Do tego potrzebne są jeszcze inne czynniki.

Podstawy zdrowia

Każdy człowiek powinien dbać o swoje zdrowie, aby w dobrej kondycji dożyć starości. Jednak w praktyce z dbaniem o siebie bywa bardzo różnie. Jest oczywiście ogromna rzesza ludzi świadomych tego, że profilaktyka to podstawa. Pewne badania można przecież wykonać u lekarza rodzinnego. Można także udać się do lekarza rodzinnego z prośbą o przeanalizowanie czynników ryzyka i obciążeń genetycznych, aby ustalić, jakie profilaktyczne badania, na przykład z krwi, wykonywać systematycznie w celu monitorowania stanu zdrowia. Lekarz rodzinny ustali taki plan i określi częstotliwość badań. Na pewno warto kontrolować stan ciśnienia krwi, a także wykonywać morfologię. Co jakiś czas warto sprawdzić jak wyglądają parametry jeśli chodzi o tarczycę, a także warto wykonać badanie moczu.

Wizyta u ginekologa

Każda kobieta powinna systematycznie, najlepiej raz w roku, lub gdy zachodzi konieczność to częściej, kontrolować swoje zdrowie u lekarza ginekologa. Kobiety powinny chodzić do ginekologa także, kiedy nie mają żadnych niepokojących objawów takich jak upławy, nieprawidłowe krwawienia czy nieprzyjemny zapach z dróg rodnych. Kobiety powinny zgłaszać się do lekarza ginekologa również kiedy wydaje im się, że są w pełni zdrowe. Nawet jeśli nie potrzebują recepty na antykoncepcję hormonalną, lekarz wykona badanie i pobierze cytologię, które to badanie jest bardzo ważnym badaniem przesiewowym pozwalającym w porę wykryć nieprawidłowości. W porę wychwycone problemy da się łatwo zaleczyć.

Profesjonalizm ponad wszystko

Holsamed katowice to miejsce, w którym swoje usługi oferują specjaliści wielu dziedzin, dzięki czemu można w jednym miejscu skorzystać na przykład z porady endokrynologicznej, a zaraz później, aby kompleksowo zająć się swoim zdrowiem, pójść do dietetyka. Centrum medyczne katowice to możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy na dojazdach. Holsamed katowice to miejsce, w którym można zająć się problemami, którymi człowiek niechętnie dzieli się z otoczeniem – chodzi między innymi o nietrzymanie moczu czy niepłodność. Centrum medyczne katowice to gwarancja, że problemami zajmą się prawdziwi profesjonaliści w swoim fachu.