Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o odmładzaniu laserem?

Fotoodmładzanie laserowe to zabieg, który znajduje się w ofercie coraz większej liczby gabinetów kosmetycznych. Jego popularność wynika z łatwego przeprowadzenia, zaskakujących efektów, jakie daje, a także z dość szerokich możliwości odnośnie zastosowania. Warto zatem poznać odpowiedzi na główne zagadnienia, które dotyczą tego rozwiązania.

Odmładzanie laserem – opis zabiegu

Na początku należy udać się na wizytę w celu skonsultowania wszelkich kwestii związanych z przeprowadzeniem fotoodmładzania laserowego. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, można wykonać zabieg. Specjalista nakłada na dokładnie oczyszczoną twarz chłody żel, a następnie, za pomocą głowicy, wpuszcza do wnętrza skóry wiązki lasera o odpowiedniej długości. W ten sposób niweluje się nie tylko zmarszczki, ale także przebarwienia. Całość trwa od 20 do 45 minut.

Efekty po fotoodmładzaniu laserem

Zaczerwieniona bezpośrednio po zabiegu twarz szybko wraca do siebie, można ją także normalnie myć. Ważne, by dbać o jej nawilżanie, ponieważ w przeciwnym wypadku złuszczający się w kolejnych dniach naskórek szybko może wywołać nadmierną suchość. Specjaliści zalecają, aby fotoodmladzanie laserowe powtórzyć nawet pięciokrotnie, oczywiście przy zachowaniu kilkutygodniowych odstępów – wówczas rezultat zachwyci jeszcze bardziej. Pierwsze efekty są jednak zauważalne natychmiast, zatem zabieg działa naprawdę błyskawicznie – skóra jest piękna, rozświetlona, bardziej napięta, a jej koloryt – wyrównany.

Fotoodmładzanie laserowe – wskazania i przeciwwskazania

Odmładzanie laserem polecane jest przede wszystkim przy występowaniu zwiotczałej skóry z delikatnymi zmarszczkami. Zabieg spełnia też oczekiwania osób, które chcą pozbyć się piegów, popękanych naczynek, plam po opalaniu, rozszerzonych porów, przebarwień potrądzikowych czy rumienia.

Fotoodmladzanie laserowe nie może być jednak stosowane w przypadku każdego. Z zabiegu wykluczone są osoby, które przeszły terapię chorób nowotworowych lub są w trakcie leczenia z wykorzystaniem określonych środków (m.in. chodzi tu o antybiotyki, sterydy, a także niektóre gatunki ziół). Odmładzanie laserem nie jest wykonywane również u kobiet w ciąży lub matek karmiących, a także pacjentów których skóra jest podrażniona np. z powodu niedawnego opalania, pojawienia się jakichś zmian lub stanów zapalnych.