Skip to content Skip to footer

Czepki chirurgiczne

Czepki medyczne to przykład środków ochrony osobistej. Noszone są nie tylko przez chirurgów w czasie określonych zabiegów, ale także przez personel medyczny i wszędzie tam, gdzie grozi zakażenie się różnego rodzaju infekcjami i bakteriami. Istnieje kilka rodzajów czepków medycznych, mają one różne modele, ale w każdym wypadku są one wygodne i wykonane z materiałów przepuszczających powietrze.

Komu przydaje się czepek medyczny?

Czepki chirurgiczne są noszone przez lekarzy chirurgów podczas wykonywania różnego rodzaju operacji czy zabiegów chirurgicznych. Czepki operacyjne muszą być tak wykonane by lekarz miał całkowity komfort, dlatego muszą być one wykonane z odpowiedniego naturalnego i przepuszczającego powietrze materiału, jak i muszą być odpowiednio dopasowane do głowy lekarza. Najczęściej wybieranym fasonem jest furażerka. Ma ona doszyte troczki, dzięki którym można odpowiednio regulować szerokość takiego czepka operacyjnego. Inne modele czepków to hełm oraz beret. Każdy rodzaj czepka medycznego powinien dawać optymalny komfort osobie, która go nosi.Czepki medyczne sprawdzają się także na różnego rodzaju oddziałach medycznych, w gabinetach stomatologicznych oraz u instrumentariuszy medycznych i całego personelu medycznego, który bierze udział przy operacji.

Jak dobrać odpowiedni czepek medyczny?

Czepki chirurgiczne, medyczne czy czepki operacyjne powinny być dobrane odpowiednio do rozmiaru głowy danego pracownika medycznego czy lekarza. Ta cześć ochrony osobistej powinna zapewniać maksimum komfortu, nie uciskać ani również nie opadać na oczy czy czoło. Proponowane są więc różnego rodzaju rozmiary takich czepków, dodatkowo do niektórych fasonów doszywane są troczki, wiązania lub specjalne regulacje, które umożliwiają dobre dopasowanie czepka.Obok zwykłych czepków wykonanych z gładkich tkanin są także proponowane czepki w różnego rodzaju kolorach z przeróżnymi wzorkami. Bardzo popularne są czepki we wzorki dziecięce i te są chętnie, przez lekarzy, używane w kontaktach a małymi pacjentami.W dzisiejszej rzeczywistości jest też tak, że czepki są oferowane w komplecie z maseczką ochronną. Czyli taki wzór jaki jest na czepku, jest też również na maseczce. Takie komplety wykonywane są z materiałów dobrej jakości.