Skip to content Skip to footer

Czy warto kupować odzież outletową?

Wiele osób kupując ubrania, stara się oszczędzać. Rozwiązania i pomysły są w tej dziedzinie bardzo różne. Niektórzy decydują się na kupno odzieży używanej albo polują w sklepach na duże promocje i przeceny. Spora grupa klientów kupuje natomiast w hurtowniach i sklepach outletowych. Czy warto robić tam zakupy?

Co oferują sklepy typu outlet?

Sklepy i hurtownie odzieży outlet oferują przede wszystkim odzież markową. Mogą to być na przykład produkty ze znanych sieciówek, które może nie sprzedają zawsze ubrań najwyższej jakości, ale są bardzo popularne. W sklepach i hurtowniach odzieży outlet znaleźć można również ubrania firm bardzo znanych, które cenione są za wysoką jakość, za które najczęściej trzeba zapłacić bardzo dużo, a które w outlecie nabyć można za niezbyt wygórowaną kwotę.

Sklepy takie sprzedają dwa zasadnicze rodzaje produktów. Pierwszym z nich jest odzież z końcówek serii, która nie sprzedała się w danym sezonie. Dla producentów, którzy sezony modowe zmieniają ostatnio bardzo często, jest to najlepszy pomysł, żeby sprzedać takie ubrania. Drugim rodzajem produktów jest odzież w jakiś sposób wybrakowana i niepełnowartościowa.

Czy ubrania w sklepach outlet są zawsze niepełnowartościowe?

Często zadawanym pytaniem jest to, czy hurtownia odzieży outlet sprzedaje zawsze i wyłącznie obrania niepełnowartościowe. Odpowiedź może być tylko przecząca. Po pierwsze – jak już wspomniano – znaleźć tu można ubrania z końcówek serii, które po prostu nie sprzedały się w salonach danej marki w określonym czasie.

Oprócz tego, nawet odzież oznaczona jako niepełnowartościowa, nie zawsze taka faktycznie jest. W realiach masowej produkcji producentom bardziej opłaca się sprzedać rzeczy jako outlet niż jej poprawiać nawet w przypadku tak drobnych błędów produkcyjnych, jak źle przyszyta metka.

Ile kosztują ubrania w sklepach outlet?

Warto odpowiedzieć sobie również na pytanie o to, ile kosztują ubrania w sklepach i hurtowniach typu outlet. Zasadniczo cena jest sporo tańsza niż w przypadku salonów danej firmy oferujących odzież na normalnych zasadach.

Wiele zależy jednak od samej odzieży. Ubrania z końcówek serii mogą być na przykład przecenione o połowę, choć często zdarza się, że kosztują o wiele mniej. Odzież oznaczona jako niepełnowartościowa często kupiona być może za ułamek ceny w sklepach sieciowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.