Skip to content Skip to footer

Czym jest przeszczep brwi?

Przeszczep brwi jest zabiegiem wykonywanym coraz częściej w Polsce. Wiele osób chce poprawić wygląd swoich brwi, a przeszczep włosków jest najskuteczniejszą metodą na ich zagęszczenie.

Na czym polega przeszczep brwi?

Zagęszczanie brwi za pomocą przeszczepu polega na pobraniu paska skóry owłosionej z części potylicznej głowy. W następnym etapie tak pobrany pasek jest cięty na niewielkie fragmenty zawierające pojedyncze mieszki włosowe. W okolicach pozbawionych włosów wykonuje się delikatne nakłucia pod odpowiednim kątem i wprowadza się za pomocą niezwykle drobnych i delikatnych narzędzi przygotowane mieszki włosowe. Zabieg ten jest niezwykle skomplikowany i wymaga od chirurga niezwykłej precyzji i dokładności.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Przeszczep jest to bezinwazyjny sposób na gęste brwi. Ponadto uzyskany efekt wygląda na w pełni naturalny. Dzięki precyzji chirurga kształt brwi jest niemalże idealny, dzięki czemu nie istnieje konieczność ich regulacji. Zostają one już na całe życie i naturalnie rosną. Oprócz tego ceny takiego zabiegu nie są wygórowane, a z pewnością nie są nawet porównywalne z kosztami, jakie każdego miesiąca ponosi się u kosmetyczki. Zagęszczanie brwi za pomocą przeszczepu jest aktualnie najskuteczniejszą dostępną metodą na rynku. Żadne specyfiki, kremy czy też tabletki nie dają takich efektów. W ten sposób nawet osoby, które utraciły swoje naturalne brwi mogą zwyczajnie je odzyskać. Jest to dla nich tak naprawdę jedyna możliwość.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort związany z zaczerwieniem skóry w okolicy brwi, a także z gojeniem się rany po pobieraniu włosków. Zaczerwienienie znika po około siedmiu dniach, a szwy rozpuszczają się w kilka dni. Następnie włoski odrastają w okresie do pół roku po wykonanym zabiegu. Po około trzech miesiącach można zauważyć już całkiem ładne efekty. Ważne jest to, że po wykonaniu zabiegu pacjent może wracać bez problemu do domu i przy tym nie odczuwa żadnego bólu. Nie istnieje również konieczność smarowania brwi żadnymi kremami, czy brania jakichkolwiek lekarstw po zabiegu. Dobrze jest jedynie nie wystawiać brwi na słońce, kąpać się w basenie, czy też stosować drażniących kosmetyków przez około tydzień czasu. Po jego upływie można już normalnie funkcjonować.