Skip to content Skip to footer

Depilacja laserowa bikini sposobem na porzucenie depilatorów?

Dzisiaj wybór depilatorów dla kobiet jest olbrzymi. Wiele z nich służy do depilacji bikini. Niestety, depilację z użyciem nawet najlepszego depilatora trzeba co jakiś czas powtarzać. Istnieje jednak sposób na to, aby raz na zawsze zapomnieć o konieczności golenia okolic bikini. Rozwiązaniem zdaje się być depilacja laserowa bikini.

Rozwiązanie idealne?

Wielu kobietom wydaje się, że odkrywając depilację laserową bikini odkryły rozwiązanie idealne. Rzeczywiście, jest to metoda, która pozwoli w przyszłości zapomnieć o depilacji. Nie oznacza to jednak oczywiście, że jest to rozwiązanie idealne. Ma ono kilka wad, których nie można pominąć.

Przede wszystkim, nie każda kobieta może pozwolić sobie na to, aby przeprowadzić na sobie depilację laserową bikini. Chodzi o to, że jest dosyć dużo przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Wśród nich są zażywanie niektórych środków medycznych oraz nadmierna wrażliwość skóry. Ponadto, niektóre panie mogą dać się również odstraszyć dosyć wysokim cenom zabiegów.

Czy warto?

W związku z powyższym powstaje więc pytanie, czy w ogóle warto zdecydować się na depilację laserową bikini. Wydaje się, że jeśli spełnia się odpowiednie warunki i specjalista nie znajduje przeciwwskazań, jest to rozwiązanie warte rozważenia.

Oczywiście, nieco zniechęca cena, jednak z drugiej strony, warto spojrzeć na to pod nieco innym kątem. Nie decydując się na laserową depilację bikini, trzeba wydawać pieniądze na nowe golarki i pianki. W dłuższej perspektywie mogą być to całkiem wysokie koszty, których unika się poprzez depilację laserową.

Ostatecznie trzeba więc samodzielnie podjąć decyzję, czy chce się laserowo depilować skórę. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, iż całkiem sporo kobiet nie widzi problemu w regularnych depilacjach zwyczajnymi golarkami, stąd też nie myślą one nawet o jednorazowej depilacji laserowej.

Depilacja laserowa bikini i postępowanie po zabiegu

Depilacja laserowa bikini nie jest zabiegiem, który można uznać za skomplikowany czy bolesny. Wykorzystuje się do jego przeprowadzenia w zasadzie jedno urządzenie, jakim jest laser. Przejeżdża się nim po całym obszarze skóry, który ma być wydepilowany.

Kiedy już zabieg zostanie pomyślnie zakończony, pacjentka zostaje poinstruowana co do tego, jak ma postępować. Przede wszystkim, konieczne jest na pewno unikanie kontaktu skóry z wysoką temperaturą. Ponadto, trzeba też mieć od początku na uwadze to, że na pierwszej sesji nigdy się nie kończy. Oczekiwany efekt przychodzi dopiero po kilku zabiegach depilacyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esteti-Med