Skip to content Skip to footer

Chirurgia plastyczna a medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna często bywa mylona z chirurgią plastyczną – różnice pomiędzy nimi są jednak dosyć spore. Rosnąca z roku na rok popularność tych pierwszych zabiegów (choć trzeba przyznać, że i chirurgia plastyczna staje się ostatnimi czasy znacznie bardziej powszechna) sprawia, że w polskich miastach powstaje coraz więcej gabinetów i klinik, których głównym profilem działalności jest medycyna estetyczna Wrocław, Katowice czy Warszawa z pewnością nie są tutaj żadnym wyjątkiem.

Podstawowe różnice

Ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć, że wszystkie zabiegi, które prowadzą do trwałych modyfikacji ciała, jak np. wszczepienie implantów piersi czy pośladków oraz te, które są bardziej inwazyjne (choćby korekta nosa lub usunięcie chrząstki) to domena chirurgii plastycznej. Medycyna estetyczna skupia się na zabiegach nieco mniej skomplikowanych, takich jak depilacja laserowa czy usuwanie celulitu, których efekty nie wiążą się z trwałymi zmian a w celu utrzymania żądanych efektów, całe przedsięwzięcie co pewien określony czas należy powtórzyć. Trzeba jednak dodać, że współcześnie w ramach medycyny estetycznej wykonuje się wiele zabiegów, które dotychczas zarezerwowane były raczej dla chirurgii, takich jak choćby lifting skóry twarzy, usuwanie tkanki tłuszczowej czy podnoszenie powiek. Różni się jednak sposób osiągnięcia zamierzonych rezultatów, przykładowo podniesienie powieki w ramach chirurgii plastycznej wiązać się będzie z użyciem skalpela, w medycynie estetycznej stosuje się natomiast technologie plazmowe, które nie pozostawiają blizn.

Poprawianie piękna

Istotną kwestią, często pomijaną przez wielu nieprzychylnych komentatorów jest fakt, że medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna – zwłaszcza chirurgia plastyczna rekonstrukcyjna – to nie tylko chwilowy kaprys i droga na skróty, jak niektórzy zdają się sądzić. Nowoczesne technologie medyczne pomagają pacjentom pozbyć się kompleksów, z którymi w innym przypadku musieliby zmagać się przez całe życie. Często pomaga się w ten sposób ofiarom okaleczonym w wyniku wypadków – przywrócenie normalnego wyglądu znacznie ułatwia im powrót do normalnego życia.

Dobry gabinet medycyny estetycznej

Jako, że zabiegi takie jak depilacja laserowa czy usuwanie celulitu są w ostatnich latach bardzo pożądane, nic dziwnego, że poziom polskich placówek świadczących tego rodzaju usługi takich jak http://lipoline.pl/ jest bardzo wysoki i nie ma sensu szukać ich za granicą. Jeżeli potrzebna na dobra klinika, której profilem działalności jest medycyna estetyczna czy Gdańsk mogą być dobrym kierunkiem.