Skip to content Skip to footer

Depilacja owłosienia laserem

Nadmierne owłosienie jest być może przejawem nadczynności hormonalnej. Nie jest bynajmniej symptomem chorobowym. Co najwyżej estetyka, wrażliwość i poczucie kobiecości nosicielki może ucierpieć z powodu jego nadmiaru. Najgorszy jest fakt uporczywości w powracaniu włosów, które, choć usuwane regularnie powracają. „Lekarstwem” w tej sytuacji jest depilacja.

Jaka depilacja?

Najskuteczniejszym zabiegiem, jaki dotąd wymyślono, jest depilacja laserowa. Trwale usuwa owłosienie z miejsc poddanych zabiegowi. Znana również pod nazwą Laser light sheer. Laser używany w zabiegach jest laserem diodowym.

Podczas zabiegu laser emituje wiązkę światła o skalibrowanej mocy. Siła światła dostosowana jest do barwy i wielkości mieszka włosowego. Światło dociera w głębokie warstwy skóry, gdzie zakotwiczony jest mieszek. Włosy zawierają barwnik zwany melaniną. Pochłania ona energię wiązki świetlnej i w wyniku absorpcji rośnie temperatura wewnątrz mieszka. Uderzenie energetyczne, które wytwarza laser light sheer uszkadza strukturę mieszka bez konsekwencji dla otaczających tkanek. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Bez żadnych komplikacji może być stosowany u ludzi nawet w bardzo wrażliwych miejscach ciała.

Niestety włosy rude, blond i siwe nie reagują na światło lasera light sheer i depilacja nie jest możliwa. Dzieje się tak z powodu braku melaniny we włosach o podanych kolorach.

Przygotowania do depilacji

W celu stworzenia optymalnych warunków do trwałej depilacji trzeba przed zabiegiem przygotować pole działania.

Wcześniej należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu. Niektóre zalecenia należy wdrożyć, pozostawiając spory bufor czasu do zabiegu. Dlatego umawiając termin wizyty lepiej zwrócić się do osoby, która wykona zabieg po wskazówki w tej kwestii.

Tuż przed poddaniem się działaniu światła lasera light sheer należy starannie zgolić owłosienie w miejscu, gdzie dokonana będzie depilacja. Należy to zrobić w czasie tuż przed zabiegiem, tak by włosy nie zaczęły odrastać. Najlepiej tego samego dnia.

Do zabiegu skóra powinna być czysta, ale nie należy stosować żadnych środków pielęgnujących (kremy, maseczki, dezodoranty i makijaż).

Przeciwwskazania do zastosowania

Zabiegu bezwzględnie nie mogą przyjmować kobiety w ciąży.

Poważną przeszkodą jest stosowanie retinoidów i ziołowych środków światłouczulających, jak również innych leków bez konsultacji.

Kuracja złuszczająca naskórek może być stosowana nie mniej niż trzy tygodnie przed zabiegiem laserem light sheer.

Także choroby takie jak łuszczyca oraz nowotwory powinny powstrzymać decyzje o odbyciu zabiegu.