Skip to content Skip to footer

Diety eliminacyjne a zdrowa żywność

Zamiana zwykłej żywności na tak zwaną zdrową żywność może przyczynić się nawet do remisji chorób autoimmunologicznych. Trzeba jednak pamiętać, aby w diecie nie zabrakło ważnych witamin i składników odżywczych.

Weganizm i dieta bez glutenu

Osoby, które samodzielnie nie potrafią ułożyć swojej diety z uwzględnieniem tak zwanej zdrowej żywności, powinny zgłosić się o pomoc do specjalisty dietetyka albo dietetyka klinicznego, który posiada wiedzę z zakresu dietetyki przy leczeniu i profilaktyce różnych chorób. Naturalna żywność to żywność, która powinna utrzymywać człowieka w dobrym zdrowiu i w dobrym samopoczuciu.

Ludzie coraz częściej cierpią na rozmaite alergii oraz nietolerancje pokarmowe, a także na problemy gastryczne po spożyciu określonych produktów. Wiele osób dorosłych w ogóle nie toleruje mleka i przetworów mlecznych. Dlatego czasem konieczne bywa ich ograniczenie lub eliminacja i wybór innych składników, które zastąpią nabiał. Na szczęście sklep ze zdrową żywnością dysponuje takimi produktami jak mleko ryżowe czy owsiane, albo migdałowe lub kokosowe. Można testować smaki i wybrać produkt najlepszy do swoich potrzeb. Nie trzeba rezygnować z owsianki nawet na diecie bez glutenu i nabiału. Można przyrządzić ją w wersji wegańskiej i bezglutenowej.

Długie, zdrowe życie

Diety eliminacyjne bywają bardzo dużym wyzwaniem. Szczególnie duży jest to problem dla rodziców, którzy do tej pory nie przykładali wielkiej uwagi do żywności, a nagle okazuje się, że dziecko nie może czegoś jeść. Brak wiedzy i frustracja to bardzo powszechna reakcja. Trzeba jednak przemóc ją i spróbować gotować i przygotowywać posiłki w inny sposób, z uwzględnieniem dozwolonych składników. Taka postawa z pewnością dobrze wpłynie na małego alergika. Naturalna żywność i zdrowa żywność to wybory nie tylko dla ludzi chorych, ale też a może przede wszystkim dla zdrowych, jak profilaktyka. Zdrowa żywność może uchronić człowieka przed wieloma chorobami. Sklep ze zdrową żywnością powinien być miejscem do którego człowiek często zagląda w poszukiwaniu nowości na rynku i w poszukiwaniu inspiracji, co powinno się zjeść, co nie zawiera szkodliwych składników, a wręcz przeciwnie, przyczyni się do zachowania organizmu człowieka w dobrym zdrowiu przez wiele lat. Każdego dnia trzeba podejmować trudne wybory, czy iść za pokusą zjedzenia czegoś słodkiego i niezdrowego czy też nie ulec pokusie i mieć szansę na długie zdrowe życie.