Skip to content Skip to footer

Działanie lampy czołowej laryngologicznej

Wykonywanie zabiegów w gabinecie laryngologicznym jest możliwe jedynie przy naprawdę dobrym oświetleniu. Lampa czołowa laryngologiczna to bardzo ważne narzędzie, dzięki któremu lekarz może precyzyjnie zbadać swojego pacjenta.

Wykonanie szczegółowych badań

Należy jednak pamiętać, że przeprowadzenie szczegółowych badań nie jest proste, dlatego laryngolog powinien mieć zapewnione jak najlepsze warunki pracy. Kolejnym ważnym narzędziem jest lupa czołowa, dzięki której stomatolog może bardzo łatwo i szybko powiększyć obraz. Warto mieć na uwadze, że Lampa czołowa laryngologiczna jest przystosowana specjalnie do noszenia na głowie. Właśnie dlatego czepiec profesjonalny powinien być wykonany z lekkich oraz elastycznych materiałów, żeby lekarz miał zapewniony jak najwyższy komfort. Źródło światła jest montowane bezpośrednio na czepcu. Konstrukcja opiera się na wytrzymałym stelażu, którego dużą zaletą jest także elastyczność. Jest on uniwersalny, dlatego można go naprawdę łatwo dopasować do każdej czaszki. Regulowany czepiec sprawia, że lampa czołowa jest naprawdę wygodna w użytkowaniu. Produkcja zakłada użycie głównie lekkich oraz elastycznych materiałów. Chodzi o to, żeby lekarz nie odczuwał ciężaru, ponieważ może to nieco ograniczyć swobodę jego ruchów.

Zasilanie lampy czołowej

Wśród najważniejszych elementów lampy czołowej można wymienić źródło światła. Największym uznaniem cieszą się lampy światłowodowe, ale na rynku dostępne są też lampy LED-owe. Wybór zależy od osobistych preferencji oraz powierzchni gabinetu. Lampa czołowa nie zadziała bez projektora zimnego światła, który jest używany do zasilania urządzenia. To właśnie za pomocą kabla światłowodowego projektor jest połączony z lampą. Długość kabla powinna być dopasowana tak, żeby nie ograniczała ruchów medyka. Warto też użyć specjalnego klipsa, żeby przypiąć przewód do fartucha. W gabinetach stomatologicznych często spotykana jest lupa czołowa. Powiększenie obrazu oraz zmiana ostrości lub jasności jest czasami niezbędne, dlatego lupa stomatologiczna powinna być na wyposażeniu każdego gabinetu. Trzeba też mieć na uwadze, że lupa stomatologiczna musi być właściwie dopasowana, żeby komfort pracy był jak największy. Mniej doświadczone osoby mogą skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże dokonać wyboru.