Skip to content Skip to footer

Idealny fotel fryzjerski – jak go wybrać?

Najważniejszym wyposażeniem salonu fryzjerskiego jest fotel fryzjerski. Chyba nikt nie ma, co do tego żadnych wątpliwości. Jest istotny zarówno dla klienta, jak i pracownika. Jednemu daje uczucie komfortu, drugiemu znacznie ułatwia prace. Dlatego też, przed zakupem warto dowiedzieć się więcej o tym sprzęcie, aby dokonać jak najlepszego wyboru.

Najistotniejsze cechy foteli fryzjerskich

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, gdy się wybiera fotel fryzjerski, jest regulacja wysokości. To dzięki tej funkcji fryzjer dostosowuje sobie poziom, na którym znajduje się głowa klienta. To pozwala na swobodną pracę oraz mniejsze obciążenie kręgosłupa. Wiemy doskonale, że fryzjerzy często długo stoją, więc takie optymalne ustawienie, również oparcia siedziska jest bardzo potrzebne.

Fotel fryzjerski powinien być jak najbardziej stabilny, więc dużą uwagę należy zwrócić na jego podstawę. To ona wpływa na to, czy fotel jest nieruchomy. Najlepiej, gdy jest ona ciężka i duża oraz jest chromowana. Ważny jest także jej kształt, może być w kształcie koła, owalu, a także kwadratu.

Dodatkowe elementy fotela

Niektóre fotele fryzjerskie są wyposażone w podłokietniki, podnóżki. Te części są bardzo ważne szczególnie dla klientów salonów fryzjerskich. To one sprawiają, że długie bycie w jednej pozycji nie jest tak bardzo uciążliwe. Te elementy foteli pozwalają na wygodne siedzenie nawet przez kilka godzin.

Wielkość fotela fryzjerskiego

Jeśli salon fryzjerski jest duży, jest w nim dużo miejsca, to fotel fryzjerski może być wielki. Natomiast w małych zakładach fryzjerskich sprawdzą się mniejsze modele. To pozwoli na swobodne poruszanie się zarówno pracowników, jak i klientów. Masywne fotele robią wrażenie i nadają niepowtarzalny charakter salonowi. Jednak są dość ciężkie i mogą sprawiać kłopot przy przesuwaniu. Dlatego też wybierając rozmiar siedziska, najpierw należy przyjrzeć się ile mamy przestrzeni w salonie.

Wygląd fotela fryzjerskiego

Choć nie jest to najważniejsze, to jednak styl siedziska w salonie fryzjerskim wpływa w dużej mierze na jego estetykę. Fotele mogą być z różnymi obiciami, tapicerkami, w różnych kolorach. To, jaki będzie najlepszy do danego miejsca, zależy od ogólnego wystroju i preferencji właściciela.

Fotele fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.