Skip to content Skip to footer

Jak wykonać protezę zębową?

Śląsk to rejon niewątpliwie coraz prężniej się ostatnio rozwijający. Jego mieszkańcy też coraz bardziej dbają o stan swojego uzębienia. Czasem jednak zdarzy się niestety, że na skutek różnych przyczyn utracimy część zębów albo i nawet wszystkie. Co wówczas można zrobić?

Protezy Śląsk – rodzaje

Przede wszystkim warto wiedzieć, jakie są protezy zębowe Katowice czy też protezy zębowe Chorzów. Otóż generalnie wyróżnić możemy tutaj protezy zębowe ruchome i stałe. Zarówno pierwsze jak i drugie można podzielić jeszcze na częściowe oraz pełne. O co dokładniej tutaj chodzi?

Zacznijmy od protez ruchomych. Jak sama nazwa tutaj już wskazuje, te protezy można wkładać i wyjmować na noc, aby dać odpocząć zębom. Protezy pełne tutaj zna na pewno każdy z nas – a przynajmniej wiele osób widziało, jak dziadek czy babcia wyjmują protezę na noc. Można także osadzić taką protezę ruchomą nie na kleju, ale na kilku implantach.

Zasadniczo częściowe protezy ruchome są dość podobne, tyle że tutaj mamy do czynienia z trzema różnymi rodzajami. A zatem będą to protezy Śląsk nakładkowe, szkieletowe i akrylowe.

W zakresie zaś protez stałych – cóż po prostu są to implanty.

Jak załatwić protezę Śląsk?

Stało się – utraciliśmy ząb, kilka zębów czy nawet wszystkie zęby. Co dalej trzeba zrobić? Przede wszystkim trzeba wybrać się do stomatologa. Dlaczego? Powody utraty zębów są różne, Stomatolog dokładnie obejrzy, wysłucha co się zdarzyło i oceni, jakie metody są możliwe, jakie zaś nie bardzo i co będzie najlepsze.

Jeśli zdecydujemy, że najlepszym rozwiązaniem będzie ruchoma proteza zębowa, to konieczna będzie wizyta u protetyka. Jeśli zaś będzie to proteza stała, to tu na scenę wchodzi implantolog, który często jest chirurgiem stomatologicznym albo szczękowo – twarzowym.

Ceny protez zębowych

Ile kosztują takie protezy zębowe katowice czy protezy zębowe Chorzów? To wszystko tak naprawdę zależy od tego, co to w ogóle będzie za proteza. W przypadku protez ruchomych akrylowych co pięć lat możliwe jest uzyskanie refundacji. Za wszystkie inne protezy się niestety płaci i to czasem całkiem sporo. Szczególnie zaś za implanty, gdzie cena jednego implantu może wynosić spokojnie koło czterech tysięcy złotych…