Skip to content Skip to footer

Jak wzmocnić paznokcie?

Zadbane dłonie to wizytówka każdej pani. Niestety nie każda z nas może pochwalić się naturalnie mocnymi i twardymi paznokciami. W jaki sposób sprawić, że staną się one mniej podatne na złamania? Istnieją metody zarówno wymagające czasu, jak i natychmiastowe?

Olejowanie paznokci

Polega to na wcieraniu w płytkę oraz skórki naturalnych olejów lub moczeniu paznokci w ciepłym olejku. Do tego celu można użyć wielu typów olejów, takich jak arganowy, makadamia, rycynowy, ale także oliwa z oliwek a nawet zwykły kuchenny olej rzepakowy. Co prawda płytka paznokcia jest tworem martwym, więc nie da się jej odżywić, ale można sprawić, że będzie elastyczniejsza, czyli mniej podatna na łamanie.

By zauważyć poprawę, olejowanie należy stosować codziennie przez co najmniej 3 tygodnie. Na pewno skorzystają na tym zarówno paznokcie, jak i same skórki. To także doskonała metoda na regenerację płytki po używaniu lakierów hybrydowych przez długi czas.

Hybrydy – mocne paznokcie w godzinę

Jeżeli mowa o lakierach hybrydowych, to dzięki nim można od razu uzyskać o wiele twardszą płytkę. Co prawda, paznokcie po hybrydach mogą wymagać intensywniejszej pielęgnacji, jednakże same lakiery hybrydowe i baza bardzo je wzmacniają, kiedy się je nosi.

Niejedna pani przyznaje, że nie możliwe byłoby zapuszczenie paznokci poza opuszek palca gdyby nie lakiery hybrydowe. Aby wykonać manicure najlepiej jest udać się do osoby wykwalifikowanej, która potrafi to zrobić z jak najmniejszą szkodą dla naturalnego paznokcia. Dzięki położeniu bazy oraz hybrydy można się cieszyć pięknymi i twardymi paznokciami przez miesiąc, zaś o tym czasie trzeba zrobić manicure na nowo. Nie ma potrzeby robienia częstych przerw między zabiegami.

Nowoczesne odżywki

To skuteczny, ale nieco ryzykowny sposób wzmocnienia płytki paznokcia, ponieważ wiele odżywek zawiera w sobie formaldehyd. Dzięki temu płytka rośnie szybko i jest twarda, jednakże substancja ta szkodzi paznokciom i może powodować opłakane w skutkach uczulenie.

Warto więc wybierać odżywki bez tego środka, oparte na proteinach czy olejkach. Dzięki temu efekty może nie będą tak szybkie i spektakularne, ale na pewno sama płytka będzie zdrowsza i nie narażona na działanie szkodliwej chemii.

Lakiery hybrydowe znajdziesz w ofercie Chiodo.pl.