Skip to content Skip to footer

Kiedy warto robić USG Piersi?

Od kilku ostatnich lat wszystkie media w Polsce, lekarze oraz nawet celebryci namawiają Polski do regularnego badania piersi. USG piersi jest bardzo ważne we wczesnym wykrywaniu różnorodnych chorób, które odpowiednio wcześnie wykryte powodują, że można szybko wyleczyć pacjentkę. Zbyt późne wykrycie chorób często powoduje, iż pacjentki szybko umierają. Kiedy warto robić USG piersi?

USG piersi Kraków

Powszechnie mówi się, by kobiety nauczyły się robić systematyczne badania. Dotyczy to także USG piersi, które poleca się wykonywać przynajmniej raz w roku (niektórzy lekarze nawet preferują, by panie wykonywały je dwa razy w roku). Najczęściej to USG piersi wykonywane jest przy okazji wizyty u ginekologa. Niestety, większość pacjentek wyznaje zasadę, że gdy nic się nie dzieje to nie robi badań. Jest to bardzo złe myślenie. Profilaktyczne badanie się bowiem ma ogromny wpływ na zdrowie i życie w bardzo wielu przypadkach.

Gdzie zrobić USG piersi?

Najlepiej udać się do profesjonalnego gabinetu, w którym jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale i fachowcy, którzy po obszernej konsultacji i zebraniu wszystkich informacji od pacjentki, dokładnie przeprowadzą badanie. USG Piersi Kraków i usg piersi Katowice to bardzo dobre aparatury, sprawdzeni lekarze oraz przemiła obsługa, która zawsze służy pomocą rzetelną informacją dla pacjentów.

Ile kosztuje takie badanie?

USG piersi Katowice to wydatek rzędu od około 100 do 200 zł. Na takiej wizycie zostaje bardzo dokładnie przeprowadzony wywiad z pacjentką oraz szczegółowo wykonane USG piersi wraz z fachowym opisem, które każda klientka otrzyma również na piśmie. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, klientki mogą liczyć na szybką i profesjonalną pomoc jednych z najlepszych specjalistów z całej Polski. Dodatkowo, panie nie muszą obawiać się długich terminów oczekiwania. Każda wizyta ponadto przeprowadzana jest w miłej, przyjemnej atmosferze, dbając o najwyższy komfort pacjentki.

Czy warto się badać? Zdecydowanie tak. Obowiązkowo należy robić profilaktyczne. Jednak, gdy mamy jakiekolwiek przypuszczenia, iż nasze piersi się zmieniły lub wyczułyśmy w nich jakiekolwiek nieprawidłowości – od razu najlepiej udać się na takie badanie, które bardzo często sprawia, że im wcześniej jest wykonane, tym lepsza jest szansa na wyleczenie.