Skip to content Skip to footer

Lakiery termiczne – różne odcienie na tych samych paznokciach

Lakiery termiczne pozwalają na uzyskanie zaskakującego efektu różnorodnych kolorów na tych samych paznokciach. W ten sposób można cieszyć się nienagannym manicurem, który pod wpływem ciepła lub zimna wygląda zupełnie inaczej.

Lakiery termiczne – coraz bardziej popularne

Lakiery, które zmieniają kolory, stają się coraz bardziej modne. I choć stanowią znaczy wydatek, jednak wiele osób nie wyobraża sobie sowich wymarzonych stylizacji właśnie bez nich.

Termiczne lakiery hybrydowe można samodzielnie nakładać w domu. To znacznie mniej kosztowne od wizyty w salonie, choć nie zawsze lakier samodzielnie nałożony prezentuje się tak efektywnie jak po wykonaniu go przez profesjonalistę. Dlatego wiele osób woli zdać się na fachową obsługę, zwłaszcza wówczas, kiedy zależy im na tym, by ich paznokcie prezentowały się nienagannie w trakcie ważnych wyjść oraz na co dzień.

Jaki jest koszt lakierów termicznych?

Nie jest tajemnicą, że lakiery termiczne nie należą do najtańszych. Ich koszt zaczyna się od kilkudziesięciu złotych za jedną buteleczkę. To znaczny wydatek, ale, warto wziąć też pod uwagę fakt, że, jeśli robimy manicure sami, w domu, wówczas taki lakier posłuży na długo i zakup opłaci się.

Wraz z lakierem konieczny jest zakup lampy. To nieodłączny element wyposażenia osób, które chcą robić manicure hybrydowy.

Efekt nałożenia lakieru termicznego

Paznokcie, po nałożeniu na nie lakierów termicznych, prezentują się wyjątkowo. Wiąże się to, po pierwsze, z faktem, że odcień zmienia się pod wpływem działania temperatur. Inną kwestią jest fakt, że lakier hybrydowy, także ten termiczny, pozwala uzyskać piękny efekt lśniącej płytki paznokcia.

Wiele osób zauważa, że po nałożeniu lakieru termicznego, płytka ich paznokcia wygląda jak po francuskim manicurze. Zazwyczaj już an pierwszy rzut oka można zobaczyć, że końcówki są znacznie ciemniejsze, co wygląda ładnie, zwłaszcza w połączeniu z wieczorowymi stylizacjami. Wiąże się to z faktem, że część paznokcia, która wystaje poza palec, jest na ogół zimniejsza od reszty, także dlatego, że nie dotyka skóry. Wówczas widoczna jest różnica w kolorycie. Kiedy temperatury są znacznie wyższe – wówczas brzeg paznokcia staje się jaśniejszy i mamy odwrotny efekt.