Skip to content Skip to footer

Manicure hybrydowy – najważniejsze informacje

Manicure hybrydowy ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularny, Swoją rosnącą popularność zawdzięcza przede wszystkim swoim licznym zaletom. Jak dokładniej się one przedstawiają? Jaki lakier hybrydowy warto wybrać? Jak wygląda taki manicure hybrydowy? O tym właśnie będzie poniżej.

Czym jest manicure hybrydowy?

Jest to specjalny manicure z użyciem wyjątkowych lakierów UV. Na początek oczyszczany jest dokładnie paznokieć, usuwane są skórki i wykonywane są różne inne tego typu czynności pielęgnacyjne. Potem zaś przychodzi czas na położenie pierwszego lakieru hybrydowego, czyli bazy. Następnie taką warstwę utwardza się w lampie UV. Później przychodzi czas na lakier UV dający barwę, a na koniec na lakiery UV utwardzające.

Dzisiaj istnieją także na rynku specjalne preparaty, które niejako łączą te trzy lakiery UV w jeden, co znacznie przyspiesza proces wykonywania manicure hybrydowego. Oczywiście, warto podkreślić, że taki manicure każdy może wykonać samodzielnie w domu.

Jakie zalety ma manicure hybrydowy?

Jakie zalety posiada taki manicure hybrydowy? Otóż przede wszystkim trzeba tu powiedzieć, że jest on naprawdę wyjątkowo trwały – odporny na wszelkie rysy, odpryski. Co więcej, utrzymuje się na paznokciu praktycznie przez kilka tygodni.

To już jest razem niebagatelną zaletą. Co prawda nałożenie na paznokcie kolejnych warstw lakierów UV jest nieco bardziej czasochłonne niż standardowy manicure, niemniej nie trzeba tu niczego poprawiać i można się cieszyć pięknymi paznokciami przez długi czas.

Jaki lakier hybrydowy warto wybrać?

Oczywiście, pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę to jego jakość. Jak w przypadku każdego kosmetyku naprawdę nie warto tutaj inwestować w kiepskie preparaty o słabo poznanej jakości. Zdecydowanie lepiej jest postawić na firmy, które mają dobre opinie klientów.

Ważny jest także design. Dzisiaj szczególnie modne jest wykonanie dwóch paznokci w dłoni w innej barwie albo też z bogatymi zdobieniami. Oczywiście warto zaznaczyć, że lakiery UV znajdą się praktycznie w każdej wersji kolorystycznej, zatem każda kobieta będzie mogła dobrać coś najlepszego dla siebie.

Trzeba tylko jeszcze zdecydować, czy wybieramy się do kosmetyczki na taki manicure, czy wykonujemy go samodzielnie w domu i jakim lakierem dokładnie.