Skip to content Skip to footer

Masaż dla zmysłów – i dla skóry

Masaż to zabieg niezwykle przyjemny dla ciała i ducha, ale jeśli wybierze się jego niektóre rodzaje, można zapewnić sobie jeszcze więcej korzyści, na przykład – poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Peeling podczas masażu? To możliwe!

Niektóre gabinety masażu oferują swym klientom pakiety, w ramach których przed masażem wykonuje się peeling, głównie z użyciem naturalnych preparatów o cudownych właściwościach i takim samym zapachu.

Jednak możliwości jest jeszcze więcej. Oferowany przez gabinet masażu w Warszawie masaż pianą, czyli masaż Hammam, opiera się na masowaniu ciała nie tylko pianą, ale też szorstką tkaniną, która fantastycznie peelinguje zwilżoną skórę. Zapewnia to jej wygładzenie i jest mniej czasochłonne niż samodzielny peeling, a także o wiele bardziej przyjemne.

Silne odżywienie ciała

Większość kobiet stara się regularnie nawilżać swą skórę, ale nie zawsze pamięta się o plecach. Plecy i inne części ciała można jednak nawilżyć… w warszawskim gabinecie masażu, podczas jednego z cudownych zabiegów.

Możliwości jest wiele, gdyż tak naprawdę większość preparatów używanych do masażu nie tylko zapewnia poślizg, ale też, dzięki swym składom, nawilża i odżywia skórę – z tego powodu nie zaleca się kąpieli od razu po masażu. Wszelkiego rodzaju olejki, woski i inne substancje pielęgnują skórę o wiele lepiej niż kremy czy balsamy, zwłaszcza że są w nią energicznie wcieranie.

Pełnię nawilżenia i silne odżywienie zapewniają też masaż czekoladowy oraz miodowy. Czekolada jest tłusta sama w sobie, posiada oleje roślinne, w dodatku tę wykorzystywaną do masażu wzbogaca się specjalnymi substancjami, zapewniającymi jeszcze więcej odżywienia. Miód jest zaś znanym składnikiem zmiękczającym, stosowanym np. w postaci maseczek.

Poprawa kondycji skóry też jest możliwa!

Masaż wykonywany przez renomowany gabinet masażu w Warszawie może też realnie poprawić kondycję skóry. Przede wszystkim poprawia jej ukrwienie, przez co nie tylko zyskuje ona piękny, zdrowy koloryt, ale też staje się jędrniejsza. Energiczne pocieranie i ugniatanie skóry jest również najlepszym sposobem na cellulit, gdyż sprzyja mechanicznemu wyrównaniu rozłożenia tkanki podskórnej.

Takie działanie może mieć masaż każdego rodzaju, nawet najzwyklejszy, klasyczny. Kto jednak chce jeszcze szybciej i efektywnej wpływać na poprawę wyglądu swej skóry, może zdecydować się na specjalny masaż ujędrniający.

Może to być na przykład masaż antycellulitowy wykonywany bańką chińską, który daje znakomite rezultaty. Są one widoczne już po niedługim czasie.