Skip to content Skip to footer

Medycyna estetyczna – poradnik

Medycyna estetyczna to coś, co frapuje nas wszystkich. Każdy z nas bowiem marzy o atrakcyjnym wyglądzie

Słowo o starzeniu się

Starzenie się nie jest procesem ani przyjemnym, ani pożądanym, jednak z pewnością – nieuniknionym. Nie omija nikogo i daje się zauważyć już na pierwszy rzut oka. Powoduje spadek pewności siebie i poczucia własnej atrakcyjności. Jeżeli wystąpi taki problem, z pomocą może przyjść nam Klinika medycyny estetycznej, podobnie jak inne duże miasta, sprzyja rozwojowi tej dziedziny.

Gabinet medycyny estetycznej – jak wybrać najlepszy?

Przy wyborze kierować powinniśmy się przede wszystkim wysoką jakością usług i bezpieczeństwem ich wykonania. W zależności od tego, czy zamierzamy poddać się zabiegom nieinwazyjnym, czy tym naruszającym skórę – potrzeba wybrać nie tylko sprawdzonego lekarza zajmującego się medycyną estetyczną, ale również sprawdzony gabinet, polecany przez innych pacjentów i sprawiający dobre wrażenie, kiedy przekraczamy jego próg. Internet może okazać się dobrym miejscem by zasięgnąć opinii, nic jednak nie może równać się poleceniu przez kogoś, komu ufamy – jeżeli więc istnieje taka możliwość – zapytajmy o zdanie rodzinę, czy przyjaciół, którzy być może już kiedyś wybrali gabinet medycyny estetycznej.

Co może mi zaproponować medycyna estetyczna

Różnorodność zabiegów, jakim możemy zostać poddani jest ogromna. Każdy z nich oczywiście musi zostać najpierw skonsultowany z lekarzem. Możemy więc liczyć na zabiegi takie jak wypełnienie ust, czy poprawę kształtu twarzy, redukcję nadpotliwości, usunięcie blizn, czy cellulitu oraz wiele zabiegów z zakresu dermatologii np. ujędrnienie i odmłodzenie skóry, wypełnienie lub usunięcie zmarszczek, czy redukcja przebarwień.

Dermatologia estetyczna – czego unikać?

Kiedy już zdecydujemy się na konkretny zabieg, np. z zakresu dermatologii, potrzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim odrzućmy miejsca o skrajnie wysokich, czy skrajnie niskich cenach – ani jedne ani drugie nie zwiastują niczego dobrego i powinny wzbudzić w nas czujność. Niepewne mogą też okazać się miejsca nikomu wcześniej nieznane, nie ocenione przez innych pacjentów, czy nieposiadające lekarzy, a nazywające się gabinetem medycyny estetycznej.

Dermatologia estetyczna – czy warto?

Każdy z nas pragnie wyglądać młodo i dobrze się prezentować. O ile subtelna poprawa wyglądu skóry, czy w ogóle ciała, wykonana z rozwagą i w granicach zdrowego rozsądku, może dać naprawdę wspaniały efekt, o tyle ogromna ilość zabiegów i ciągłe dążenie do lepszego efektu mogą sprawić, że nasz wygląd stanie się wręcz groteskowy, czy sztuczny. We wszystkim trzeba zachować umiar. Zwłaszcza zaś, gdy chodzi o naszą prezencję.