Skip to content Skip to footer

Mezoterapia igłowa – intensywna regeneracja twarzy

Twarz to obszar, który jest najczęściej poddawany mezoterapii igłowej. Skóra na twarzy starzeje się najszybciej, dlatego potrzebuje wielu składników odżywczych i rewitalizujących

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Zabiegi kosmetyczne na twarz w postaci mezoterapii igłowej polegają na wstrzykiwaniu pod skórę specjalnie dobranych koktajli leczniczych skomponowanych z różnych składników.

Mogą to być m.in. kwas hialuronowy, witaminy A, E i C oraz substancje aktywne pochodzące m.in. z zielonej herbaty czy alg morskich. Składniki te docierają w głąb skóry, czyli tam, gdzie nie dotrze żaden krem czy serum.

Efekty zabiegów kosmetycznych na twarz

Mezoterapia igłowa ma zbawienne działanie na skórę. Zabiegi przede wszystkim rewitalizują ją, dzięki odbudowie włókien kolagenowych i elastyny.

Zabieg niweluje drobne zmarszczki mimiczne – skóra wygląda na wyraźnie odmłodzoną. Poza tym mezoterapia igłowa może pozytywnie wpłynąć na redukcję blizn potrądzikowych.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi?

Zabiegi kosmetyczne na twarz adresowane są do osób, które chcą zrewitalizować skórę, nadać jej promiennego i młodzieńczego wyglądu. Jednak bezpośrednio po mezoterapii skóra może być zaczerwieniona, a nawet podrażniona. Może także wystąpić pieczenie. Te objawy szybko ustępują.

Trzeba jednak pamiętać, że są również przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Nie mogą go wykonywać osoby, które przechodzą infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, chorują na cukrzycę lub nowotwór, są w ciąży lub karmią piersią.