Skip to content Skip to footer

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe jest całkowicie bezpieczną i naturalną metodą odmłodzenia skóry. Osocze wpływa na zahamowanie procesu starzenia się skóry i nadmiernego wypadania włosów. Czym charakteryzuje się taki zabieg?

Zabieg z użyciem osocza

Zabieg polegający na skorzystaniu z osocza bogatopyłkowego ma na celu rozświetlenie i odżywienie skóry, wpływając na jej estetykę i piękno. Od pacjenta pobrana zostaje krew, która ulega odpowiedniej obróbce. Następnie wstrzykuje się otrzymany preparat w skórę, która wytwarza nowe płytki krwi. Efektem takiego zabiegu jest poprawa wyglądu skóry i jej elastyczności. Dochodzi do angiogenezy, która polega na wytwarzaniu nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra ulega dotlenieniu i nawilżeniu. Odmładzające efekty docenią z pewnością dojrzałe kobiety.

Bezpieczna metoda

Osocze bogatopłytkowe jest o tyle ciekawym materiałem, że cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Preparat jest pobierany od danego pacjenta, co pozwala zniwelować ryzyko wystąpienia alergii. Pamiętajmy jednak o tym, że nie każdy pacjent może skorzystać z takiego zabiegu. Lekarz powinien podczas konsultacji wskazać możliwe przeciwwskazania, które wykluczą możliwość skorzystania z tej metody.

Rewitalizacja skóry

Osocze doskonale wpływa na regenerację i odmłodzenie skóry. Jednak jest także wykorzystywane podczas leczenia problemów z nadmiernym wypadaniem włosów. Skóra staje się bardziej ukrwiona, co wpływa na odżywienie meszków włosowych. Cytokiny wzrostowe dodatkowo pobudzają włos do efektywnej pracy i wzrostu. W tym przypadku preparat podaje się na owłosioną skórę głowy. Do wykonania zabiegu specjaliści używają nowoczesnych sprzętów. Dbają także o to, aby zestawy były sterylne, co wpłynie na całkowite bezpieczeństwo pacjenta. Decydując się na taki zabieg poszukajmy renomowanej kliniki medycyny estetycznej, w której uzyskamy niezbędne zalecenia i informacje o zabiegu.

Odżywiona i gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Mężczyźni natomiast pragną zapobiegać łysieniu. Dzięki osoczu bogatopyłkowemu jest to możliwe. Zabieg jest dosyć innowacyjną metodą, jednak w pełni bezpieczną dla naszego organizmu. Warto poznać jego zalety i cieszyć się efektami zabiegu przez wiele miesięcy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki