Skip to content Skip to footer

Peelingi chemiczne. Szybko złuszczają martwy naskórek skóry twarzy

Peelingi chemiczne to bardzo popularne zabiegi kosmetyczne na twarz. Doskonale złuszczają martwy naskórek skóry twarzy, dzięki czemu skóra wydaje się zdrowsza, ładniejsza. Wiele z takich zabiegów można przeprowadzić w warunkach domowych, jednak nie wszystkie. Nie każdemu też peelingi chemiczne można polecić.

Domowe peelingi chemiczne na twarz

W warunkach domowych można wykonać niektóre peelingi chemiczne, trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju zabiegi kosmetyczne na twarz nie są dla każdego. Osoby z bardzo wrażliwą skórą twarzy i cera naczynkową mogą się na nie decydować, jednak rozsądnie jest w tej sytuacji skorzystać z usług profesjonalistów i peelingi chemiczne na twarzy wykonywać w dobrych gabinetach kosmetycznych lub w klinikach medycyny estetycznej. Nieodpowiednio wykonany peeling chemiczny na twarz może bowiem spowodować więcej szkody niż pożytku.

Peelingi z kwasami są warte polecenia

Wśród peelingów chemicznych na twarz, szczególnie warte polecenia są peelingi wykonywane przy użyciu preparatów z różnymi kwasami. W tym przypadku jednak od razu warto odrzucić pomysł samodzielnego działania. Udanie się do gabinetu kosmetycznego powinno być czymś oczywistym. W warunkach domowych można bowiem wykonywać peelingi chemiczne ale dużo bardziej delikatne.

Laser – alternatywa dla peelingu chemicznego

Osoby z wrażliwą skórą twarzy nie powinny decydować się na takie Zabiegi kosmetyczne na twarz, jak agresywnie działające chemiczne peelingi. O wiele lepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest mezoterapia bezigłowa, mikrodermabrazja lub zabiegi z wykorzystaniem lasera. W każdym przypadku jednak warto stawiać na profesjonalne gabinety kosmetyczne. Niekiedy też niezbędna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem, dopiero potem zaś podejmowanie decyzji o wykonaniu danego zabiegu kosmetycznego na twarz.