Skip to content Skip to footer

Płyny niezbędne do wykonania manicure hybrydowego w domu

Zakup lampy UV wydaje się być główną inwestycją w związku z chęcią wykonywania samodzielnego manicure hybrydowego w domu. Okazuje się jednak, że to dopiero początek zakupów, gdyż niezbędnych akcesoriów oraz płynów jest znacznie więcej. Pocieszająca jest jednak myśl, że to inwestycja, z której będziemy korzystać przez naprawdę długi czas.

Akcesoria niezbędne do wykonywania manicure hybrydowego w domu

Akcesoria niezbędne do wykonywania manicure hybrydowego w domu na szczęście nie spustoszą naszego portfela, nie będą też wymagały pieczołowitego poszukiwania. Wystarczy udać się do drogerii, w której przy okazji można obejrzeć, jakie kolor mają lakiery hybrydowe tam dostępne. To, co należy zakupić to waciki bezpyłowe, drewniane patyczki do odsuwania skórek oraz blok polerski.

Blok polerski pozwala w delikatny sposób zmatowić płytkę paznokcia, dzięki czemu lakiery hybrydowe będą się znacznie dłużej trzymać,a sam manicure będzie wyglądał bardziej starannie. Płytkę należy pocierać bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić jej struktury, a jedynie delikatnie zmatowić, dzięki czemu uzyskamy lepszą przyczepność lakieru.

manicure hybrydowy

Płyny niezbędne do wykonywania manicure hybrydowego

Po pierwsze musimy kupić odtłuszczacz do paznokci, który stosuje się na samym początku wykonywania manicure. Nasączamy nim wacik kosmetyczny i przecieramy paznokieć. Pozwala to usunąć z płytki paznokcia tłuszcz oraz brud, który zdecydowanie zmniejszałby przyczepności lakieru. Odtłuszczacz używamy również na końcu, do przetarcia pomalowanego i utwardzonego lakieru.

Po drugie niezbędny jest płyn na bazie acetonu, dzięki któremu możemy usunąć lakier. Należy pamiętać, że usuwanie lakieru hybrydowego trwa trochę dłużej, niż zmywanie zwykłego lakieru za pomocą zmywacza do paznokci. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i odczekać, nie odrywać lakieru na siłę, aby nie zniszczyć płytki paznokcia.

Lakiery hybrydowe, top coat i base coat

Wybór kolorów lakierów hybrydowych to z pewnością ogromna przyjemność. Warto postawić na klasyczne kolory, dzięki którym wykonamy zawsze modny manicure, oraz na jeden w najmodniejszym odcieniu sezonu, który pozwoli wyczarować bardziej awangardowy look paznokci.

Baza czyli base coat to płyn, który stosujemy na samym początku, malując nim płytkę paznokcia. To niezbędny zakupy z którego nie wolno rezygnować. Top Coat, w odróżnieniu od bazy, stosujemy na samym końcu, pokrywając nim pomalowany już paznokieć. Dzięki niemu paznokieć ładnie się błyszczy, a cały manicure wygląda elegancko i schludnie.

Lakiery hybrydowe kupisz nachiodo.pl