Skip to content Skip to footer

Podstawy manicure hybrydowego

Malowanie paznokci to wcale nie takie łatwe zadanie. Wiedzą o tym zwłaszcza panie, które nie zostały obdarzone zdolnościami manualnymi. Te kobiety zazwyczaj oddają się w ręce manicurzystek. Są jednak panie, które zdecydowanie częściej wybierają samodzielne zdobienie paznokci.

Dlaczego warto samemu zadbać o paznokcie?

Pierwszą zaletą samodzielnego wykonywania manicure jest oczywiście oszczędność kosztów. Oczywiście, są metody makijażu dłoni, które wymagają nieco więcej zaangażowania finansowego – na przykład zakupu lampy do paznokci. Jednak suma summarum i takie rozwiązanie zwraca się z nawiązką po pewnym czasie.

Kolejny aspekt to czas. Niektóre metody malowania paznokci zabierają go nieco więcej, jednak jeśli wykonuje się manicure w zaciszu domowej łazienki, nie trzeba tracić na przykład na dojazdy do kosmetyczki. Jeśli jest się w posiadaniu zestawu do robienia paznokci, można w każdej chwili naprawić na przykład odpryśnięty lakier.

Jak zacząć przygodę z manicure hybrydowym?

Jedną z bardziej powszechnych metod samodzielnego zdobienia paznokci jest manicure hybrydowy. Nie ma się co dziwić – łączy on w sobie łatwość malowania lakierem tradycyjnym i trwałość paznokci żelowych. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które lubią trwały efekt na długo.

Aby zacząć malować paznokcie metodą hybrydową, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w niezbędne ku temu narzędzia. Jednym z nich jest lampa do paznokci. Nie da się ukryć, że to dość spory wydatek, w porównaniu do całej reszty potrzebnych przyrządów. Warto jednak pamiętać o tym, że o ile waciki bezpyłowe, odtłuszczacze czy top coaty należy kupować na bieżąco, o tyle zakup lampy do paznokci jest wydatkiem jednorazowym.

Jaką lampę do paznokci kupić?

Na rynku obecnie dostępne są trzy rodzaje lamp do utwardzania lakierów hybrydowych. Są to lampy UV, LED, bądź lampy UV/LED, łączące zalety obu rozwiązań.

Lampy LED utwardzają lakiery znacznie szybciej. Dobrze też radzą sobie z bardzo ciemnymi kolorami, z którymi lampy UV mają niekiedy problem. Niestety lampy LED są zdecydowanie droższe niż zwykłe lampy ze światłem UV. Najistotniejsza jest jednak moc lampy do paznokci. Przy wyborze należy się więc sugerować właśnie tym parametrem.

Lampy do paznokci dostępne są w ofercie beautysystem.pl.