Skip to content Skip to footer

Protezy zębowe – Śląsk

Kiedyś konieczność wykonania protezy wiązała się z dużym stresem pacjenta. Na szczęście w dzisiejszych czasach stomatologia jest bardzo zaawansowana i w niektórych przypadkach przywrócenie uśmiechowi pięknego wyglądu trwa naprawdę krótko. Co trzeba wiedzieć o protezach zębowych, zanim dokona się ich wyboru?

Nowoczesne protezy Śląsk – dobra decyzja

Wiele osób zwleka z decyzją pójścia do stomatologa w celu ustalenia tego, jaką protezę wybrać. Jest to uzależnione od różnych czynników. Jednym z nich jest na pewno czynnik finansowy, ponieważ niektóre typy protez są kosztowne i nie każdego na nie stać. Jednak warto wiedzieć, że czasami koszt protezy jest niewielki, za to korzyści płynących z jej wykonania jest wiele.

Nawet brak jednego zęba jest dużym problemem, zwłaszcza jeśli jest to przedni ząb. Można zdecydować się na dość kosztowny implant, ale osoby dysponujące mniejszym budżetem mają też inne opcje. Jedną z nich jest na przykład wyjmowana proteza akrylowa, która pozwala na to, by normalnie uśmiechać się w towarzystwie, nie myśląc o tym, że uśmiech jest nieestetyczny.

Protezy zębowe Katowice i protezy zębowe Chorzów są odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby i możliwości finansowe pacjentów. Trzeba uświadomić sobie, że nawet mniej widoczne braki w uzębieniu mogą być nie tylko problemem estetycznym, ale też przyczyną problemów zdrowotnych. Profesjonalnie wykonane protezy Śląsk pomagają pacjentom zapomnieć o problemach z gryzieniem i przeżuwaniem jedzenia i uniknąć kłopotów z trawieniem.

Konsekwencje braku protezy

Wyżej wymienione konsekwencje zwlekania z podjęciem decyzji o wykonaniu protezy zębowej są wystarczające do tego, by podjąć działania. Protezy zębowe katowice, podobnie zresztą jak protezy zębowe Chorzów, umożliwiają ponadto zapobiegać takim problemom jak przesuwanie się zdrowych zębów czy zniekształcenie proporcji twarzy.

Ignorowanie braku nawet jednego zęba, jak widać, może być przyczyną wielu niechcianych zmian. Trzeba też zaznaczyć, że gdy zęby zaczną się przesuwać i przechylać, wykonanie protezy może później wiązać się z koniecznością dodatkowych działań stomatologa, co oznacza także wyższe koszty, z którymi musi liczyć się pacjent,

Odpowiednio wykonane protezy Śląsk to lepsze samopoczucie i bardziej efektowny wygląd na co dzień – niezależnie od wieku pacjenta!