Skip to content Skip to footer

Randka a zęby

Przebarwione wypełnienia, żółte zęby i braki zębowe – to mogą być przyczyny, dlaczego nie dojdzie do randki. Wiele osób przyznaje, że w momencie poznania nowej osoby, pierwsze spojrzenie pada na oczy i zęby. Są to bowiem główne atuty atrakcyjnej osoby. Niestety według statystyk, tylko kilka procent Polaków ma idealne uzębienie. Reszta potrzebuje odpowiednich zabiegów, jakie zapewnia np. stomatologia estetyczna w katowicach.

Dobry stomatolog przygotuje do randki

Okazuje się, że właśnie single najczęściej odwiedzają kliniki dentystyczne, np. gabinet stomatologii katowice. Na liście życzeń jest wybielanie zębów, licówki, nowe mosty i korony, a także korekta zgryzu przy pomocy przezroczystych nakładek. Mimo że głównym argumentem jest zdrowie, estetyka spełnia również ważną rolę. Lekarz dentysta specjalizujący się w dziedzinie, jaką jest stomatologia estetyczna w Katowicach, przedstawi indywidualny plan zabiegów, których efektem będzie olśniewający, zdrowy uśmiech.

Jaki jest idealny uśmiech?

Szczery, atrakcyjny, bez wad zgryzu i szpecących niedoskonałości zębów. W przypadku, gdy własne uzębienie nie jest idealne, fachowy stomatolog z pewnością znajdzie sposób, jak je poprawić. Według badań osoby z żółtymi zębami mają znacznie mniej szans na drugie spotkanie. Stwierdzono nawet, że łatwiej jest zaakceptować niedoskonałości cery czy ciała, niż zły stan uzębienia. Zaniedbana jama ustna to także stan zapalny błony śluzowej z powodu nadmiernej ilości kamienia nazębnego, czego efektem jest paradontoza oraz przykry zapach z ust, a to zniechęci nawet najbardziej czułego kochanka.

Naprawa uśmiechu

Dobry stomatolog zagwarantuje indywidualne podejście do każdego pacjenta i zaproponuje zabiegi, które nawet tego samego dnia polepszą wygląd. Wybielanie zębów i piaskowanie są w stanie prawie natychmiast rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów według skali kolorów VITA, a ich koszt jest stosunkowo niewielki. Na inne zabiegi, które można wykonać w takim miejscu, jak np. gabinet stomatologii katowice, trzeba znacznie więcej czasu i pieniędzy.

O wartości człowieka decyduje charakter. Warto jednak polepszyć punktację i zwiększyć swoje szanse na interesującą randkę dzięki zadbanym zębom. Należy więc regularnie odwiedzać zaufanego dentystę i gabinet stomatologii katowice, by w każdej chwili móc podjąć wyzwanie.