Skip to content Skip to footer

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe. Przydatne w każdym domu

Rękawiczki nitrylowe kojarzą się przede wszystkim ze środowiskiem medycznym, tam bowiem są używane bardzo często. Rękawiczki jednorazowe nitrylowe przydatne jednak są także w domu, a ich używanie wskazane jest przy wykonywaniu wielu prac. Są bowiem doskonałą ochroną dłoni. Nie bez znaczenia jest też to, że zakup takich rękawiczek to mały wydatek.

Rękawiczki nitrylowe. W domu się przydają

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe przydatne są na przykład podczas zmywania naczyń. Nie jest tajemnicą, że płyny do mycia naczyń i gorąca woda to znaczne ryzyko powstawiania podrażnień na dłoniach. Każdy, kto zmywa bez rękawiczek, przynajmniej kilka razy w życiu takie podrażnienia na swoich dłoniach zauważył. Zakładając do zmywania naczyń takie rękawiczki, minimalizujemy ryzyko podrażnień skóry. Są wodoodporne, więc nie ma ryzyka, że płyn do mycia naczyń i woda podrażnią skórę. Oczywiście po zmywaniu takie rękawiczki można zdjąć i wyrzucić.

Ochrona przed zabrudzeniem dłoni

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe przydają się również przy każdej pracy, przy której pojawia się ryzyko zabrudzenia dłoni. Można tu wymienić choćby prace kuchenne przy przygotowywaniu potraw, porządkowe a także niektóre naprawcze. Rękawiczki nitrylowe świetnie chronią dłonie i to one ulegną zabrudzeniu przy takich pracach, nie zaś skóra rąk. Po wykonaniu danej pracy można je bez żalu wyrzucić i w razie czego sięgnąć po nową parę.

Warto jednak pamiętać o jednym. Są to rękawiczki dość wrażliwe na drobne uszkodzenia. Przypadkowe zahaczenie rękawiczką o ostry element, może spowodować jej rozdarcie. Naddarta rękawiczka szybko rozdziera się dalej. Zawsze więc warto sprawdzać, czy tak się nie dzieje, przy wykonywaniu niektórych prac bowiem nie zawsze można to wyczuć od razu.

Pudrowane lub niepudrowane

Do kupienia są rękawiczki pudrowane lub niepudrowane. Te, które wewnątrz mają warstwę pudru, zakłada się i zdejmuje o wiele szybciej i łatwiej. Niepudrowane jednak lepiej przylegają do dłoni. Przy zakupie rękawiczek nie można zapominać, że występują w kilku rozmiarach. Jeśli nie wiemy jakie dla nas będą najlepsze, warto kupić po jednej parze z każdego rozmiaru i po prostu przymierzyć. Zakup kilku par takich rękawiczek to wydatek nie większy niż kilka złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.