Skip to content Skip to footer

Usuwanie blizn pourazowych

Blizny powstałe na wskutek uszkodzenia skóry na wskutek pewnych sytuacji charakteryzują się bardzo nieestetycznym wyglądem, dużą tkliwością i często nieregularnym kształtem. Osoby posiadające owe blizny często odczuwają swędzenie i pieczenie na danym obszarze zmienionym chorobowo skóry. Nic więc dziwnego, że szybko chcemy się ich pozbyć nie tylko poprzez nieestetyczny wygląd, ale również inne nieprzyjemne objawy towarzyszące.

Cechy blizn pourazowych

Tego rodzaju blizny mają bardzo nierówną strukturę i twardą powierzchnie. Przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu nie tylko jeśli chodzi o wygląd, ale powodują szereg nieprzyjemnych objawów.

Szczególnie blizny powstały po oparzeniach czy po zszytej wcześniej ranie, która często była zszywana w sposób nieodpowiedni i z niedbałością o szczegóły.

Jak w szybki sposób zlikwidować blizny pourazowe

Usuwanie blizn pourazowych wymaga od nas dostarczenia do tych partii skóry odpowiedniego nawilżenia i przede wszystkim pobudzenia krążenia w tych partiach skóry. Zdecydowanie przyspieszymy dzięki temu gojenie i doprowadzenia skóry do normalnego stanu przed wypadkiem.

Blizny pourazowe goją się przez kilka miesięcy po danej sytuacji wypadkowej i przez ten czas możemy odczuwać swędzenie i pieczenie. Najlepiej zabiegi takie jak usuwanie blizn przeprowadzać już na świeżo powstałej bliźnie. Unikniemy wtedy wielu nieprzyjemnych objawów i szybciej uzyskamy widoczny efekt.

Karboksyterapia na blizny pourazowe

Owa technologia jest szczególnie polecana na usuwanie blizn pourazowych. Przede wszystkim ze względu na to, że bardzo przyspiesza regenerację skóry i poprawia widocznie krążenie w miejscach dotkniętych wcześniej urazem takim jak oparzenie i rana po zszyciu. Owa terapia sprawdza się świetnie nie tylko przy usuwaniu blizn, ale także doskonale odmładza skórę, redukuje widocznie cellulit czy pomaga stymulować skórę w miejscach gdzie nastąpiło łysienie.

Karboksyterapia jest to technologia, która wykorzystuje dwutlenek węgla. Owy zabieg zaliczany jest do tych mniej inwazyjnych w medycynie estetycznej. Co nie jest bez znaczenia, po zabiegu nie potrzebujemy długiej rekonwalescencji i zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny, także nawet osoby bardzo nieodporne na ból bez obaw mogą się mu poddać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki