Skip to content Skip to footer

Wizyta u dermatologa – kiedy zdecydować się na mezoterapię?

Dermatologia to jedna z dziedzin medycyny walcząca z problemami skóry, włosów i paznokci. W skład dermatologii wchodzi między innymi dermatologia estetyczna, która obejmuje wykonywanie zabiegów poprawiających wygląd naszej skóry. Dermatologia estetyczna niweluje objawy starzenia i redukuje niedoskonałości skórne.

Jakie zabiegi można wykonać w gabinecie dermatologii estetycznej?

Ze względu na ciągły i dynamiczny rozwój technologii, zabiegi dermatologii estetycznej są skuteczne i bezpieczne. Do często wybieranych zabiegów należą między innymi: wypełnianie zmarszczek botoksem, mezoterapia czy powiększanie ust kwasem hialuronowym.

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu, dermatolog powinien przeprowadzić wcześniejszy wywiad, dzięki któremu zostaną wykluczone możliwe przeciwskazania, zapobiegnie to również możliwym powikłaniom.

Mezoterapia – kto powinien zdecydować się na zabieg?

Mezoterapia to idealna propozycja dla wszystkich, którzy borykają się z problemem rozszerzonych naczynek, blizn potrądzikowych czy skóry zniszczonej po ciąży. To świetna opcja dla pań, które chcą szybko i zauważalnie poprawić stan swojej cery.

Mezoterapia nie jest jednak odpowiednia dla wszystkich. Zabiegowi nie powinny poddawać się między innymi panie karmiące piersią, osoby cierpiące na cukrzycę lub chorobę nowotworową. Lekarz dermatolog pomoże ustalić czy dana osoba może poddać się zabiegowi .

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia z ruchomą głowicą. Dermatolog lub kosmetolog przykłada urządzenie do skóry pacjentki, a następnie wykonuje mikronakłuwanie skóry.

Dzięki mikronakłuwaniu poprawia się stan naszego naskórka – zabieg ten działa na niego stymulująco, aktywując transport składników odżywczych. Dodatkowo, mikronakłuwanie sprawia, że poprawiają się zdolności regeneracyjne skóry. Zabieg ma ogromny wpływ na poprawienie owalu twarzy, redukcję zmarszczek oraz poprawę elastyczności naszej skóry.

Długość zabiegu to około 10-15 minut. Podczas trwania całej procedury, ale także po jej zakończeniu na twarz nakładane są specjalne preparaty, dopasowane do rodzaju i potrzeb cery. Odpowiednio przeprowadzony zabieg mezoterapii jest całkowicie bezpieczny i przynosi natychmiastowe, długo utrzymujące się efekty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.