Skip to content Skip to footer

Zalety stosowania rękawic ochronnych nitrylowych

Rękawice ochronne nitrylowe zabezpieczają dłonie przed zagrożeniami bakteriologicznymi oraz chemicznymi. Do ich stworzenia wykorzystano kauczuk nitrylowy.

Rodzaje rękawiczek ochronnych nitrylowych

Można wyróżnić rękawiczki wielorazowe oraz jednorazowe, które przeznaczone są do stosowania krótkotrwałego. Nitryl jest syntetycznym i niezwykle trwałym materiałem, który posiada dużą wytrzymałość.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że rękawice ochronne nitrylowe są mniej rozciągliwe niż lateksowe, ale zapewniają jednocześnie większą precyzję ruchów. Z tego powodu muszą być dobrze dopasowane do wielkości dłoni. Nitryl jest zdecydowanie bardziej odporny na niskie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Właściwości nitrylu

Należy też dodać, że nitryl jest przyjazny dla alergików, ponieważ nie wywołuje uczulenia. W niektórych modelach rękawic nitrylowych zastosowano nawet powłokę serycyny wewnątrz, która ma potwierdzone właściwości bakteriobójcze. Jeżeli chodzi o penetrację wirusów to nitryl wykazuje w tej kwestii podobną odporność co lateks.

Minimalnie lepiej zabezpiecza przed substancjami chemicznymi oraz zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania. Jedynym minusem jest mniejsza elastyczność, ale nie powinno to zbytnio nikomu przeszkadzać. Warto dodać, że nitryl jest kauczukiem otrzymywanym syntetycznie i jest świetną alternatywą dla kauczuku naturalnego.

Zalety rękawic nitrylowych

Otrzymuje się go w laboratorium na skutek przeprowadzanych procesów chemicznych. Niestety naturalny lateks może u niektórych osób powodować uczulenie, dlatego nie jest on wskazany dla alergików. Rękawice ochronne nitrylowe są całkowicie obojętne dla organizmu, dlatego mogą być także stosowane przez osoby cierpiące na alergię. Codziennie wykonujemy wiele czynności, które negatywnie przekładają się na wygląd oraz zdrowie skóry dłoni.

Wykonując domowe obowiązki, takie jak sprzątanie, zmywanie warto mieć założone rękawiczki, które będą skutecznie chronić ręce. Rękawiczki wykonane z syntetycznej gumy nitrylowej są coraz popularniejsze, a ich cena również nie jest wysoka. Warto zwrócić uwagę na fakt, że guma nitrylowa jest znacznie bardziej odporna na przebicie niż guma lateksowa, a także trwalsza. Jest tylko gorsza pod względem elastyczności, ale w tej materii również nie ma na co narzekać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.