Skip to content Skip to footer

Zmarszczki kontra mezoterapia igłowa

Na walkę ze zmarszczkami polecana jest mezoterapia igłowa, czyli nieinwazyjny zabieg stosowany do rewitalizacji oraz regeneracji skóry. Bardzo skuteczna w terapiach opóźniających proces starzenia się skóry. Za pomocą tej metody poprawia się gęstość i spoistość skóry, przez co możliwe jest usuwanie zmarszczek.

Mezoterapia igłowa – działanie

Zabieg ten wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych bądź gabinetach medycyny estetycznej jako terapia sprzyjająca usuwaniu zmarszczek. Polega na wprowadzaniu w głębokie warstwy skóry różnych substancji regenerujących, odżywczych oraz leczniczych. Tak zwanymi koktajlami mezoterapii mogą być na przykład:
– kwasy organiczne;
– witaminy;
– elastyna;
– wyciągi roślinne;
– kwas hialuronowy.

W odpowiedzi na mikronakłucia – urazy skóry powstałe podczas zabiegu, następuję stymulacja naskórka i skóry właściwej, dzięki czemu poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej. A aplikowane koktajle docierają dokładnie tam, gdzie ich brakuje. Mezoterapia poprawia więc wygląd skóry, odpowiednio ją odżywia i nawilża, dzięki czemu staje się ona bardziej gładka i jędrna, a w dodatku następuje usuwanie zmarszczek.

Jak wygląda zabieg?

Zwykle jest wykonywany za pomocą pistoletu pneumatycznego, dlatego iniekcja jest łatwa i bezpieczna. Odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta koktajl mezoterapii jest podawany śródskórnie w formie niewielkich mikronakłuć, widocznych na skórze jako niewielkie uwypuklenia. Mogą wystąpić krwiaki i niewielkie zasinienia, które ustąpią maksymalnie w ciągu 48h.

Mezoterapia nie wymaga rekonwalescencji, a w razie potrzeby dzień po zabiegu można wykonać makijaż mineralny, by zatuszować ewentualne zaczerwienienia.

Jak często należy go stosować?

Usuwanie zmarszczek poprzez mezoterapię jest możliwe pod warunkiem, że zabieg ten będzie wykonywany seriami. Oczywiście liczba zabiegów będzie uzależniona od ogólnej kondycji skóry i wieku oraz oczekiwań pacjenta.

Zazwyczaj zaleca się wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach 10-14 dniowych. Natomiast aby podtrzymać efekt pięknej cery, z której zostały usunięte zmarszczki, pojedynczy zabieg można powtórzyć nie wcześniej niż raz na 3 miesiące. Z kolei cała kuracja nie powinna przekroczyć 3-4 miesięcy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki