Skip to content Skip to footer

Żel kolorowy do paznokci

Kiedy opanujemy sztukę z klasycznym przedłużaniem paznokci żelem lub znudzi nam się popularny w obecnych czasach manicure hybrydowy, możemy zastosować alternatywę i wykonywać nasz manicure z zastosowaniem żelów kolorowych. Zapewnia nam to większą trwałość niż manicure wykonywany z zastosowaniem lakierów hybrydowych.

Od czego zacząć wykonywanie manicure żelowego

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na doborze produktów. Żel do paznokci jest kluczowy i kiedy wybierzemy nieodpowiedni to możemy bardzo szybko się zniechęcić, bo efekt nie będzie taki jak tego oczekujemy.

Kolejnym krokiem, który jest podobny przy obu rodzajach manicure i żelowego i hybrydowego jest właściwe przygotowanie naszej płytki. Będziemy potrzebowali wacików bezpyłowych, które nie zostawiają zanieczyszczeń na paznokciach, cleanera, którym z łatwością oczyścimy płytkę i primera, który zapewni odpowiednie Ph płytce.

Jak idealnie przygotować płytkę paznokcia przed wykonaniem paznokci żelowych

Jest to najważniejszy krok, który albo zniweczy naszą pracę, albo zapewni powodzenie zabiegu. Będziemy potrzebować ostrych cążków do skórek i radełka. Opcjonalnie możemy użyć tutaj preparatów zmiękczających skórki co zdecydowanie ułatwi nam usunięcie skórek. Jeżeli nie potrafimy usuwać skórek tradycyjnie cążkami wycinając je, to z powodzeniem możemy użyć preparatów, które rozpuszczą skórki bez ich wycinania.

Kiedy już usuniemy skórki musimy dokładnie zmatowić płytkę. Żel do paznokci nie zależnie jaki jest musi mieć zapewnioną idealną powierzchnię, aby miał szansę się odpowiednio przyczepić. Płytkę paznokcia zmatowimy z łatwością polerką.

Żele kolorowe

Żel do paznokci wcale nie musi być przezroczysty czy lekko różowy. Na rynku dostępne są również bardzo dobrze kryjące żele kolorowe. Są doskonałą alternatywą do lakierów hybrydowych i obecnie możemy wykonać cały manicure tylko z wykorzystaniem żeli, bez konieczności łączenia ich z lakierami.

Żele do paznokci kolorowe są bardzo kryjące i posiadają bardzo bogatą paletę kolorów. Możemy nimi stworzyć nie tylko jednokolorowy manicure , ale także wykonać bardzo oryginalne zdobienia. Wymaga to trochę praktyki więc warto zdobywać wiedzę i doświadczenie, aby nasze paznokcie wyglądały tak jak tego chcemy.

Żele do paznokci kupić można na Chiodo.pl