Skip to content Skip to footer

Wszystko o powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej przeznaczonym do powiększania ust jest bez dwóch zdań ten wykorzystujący działanie kwasu hialuronowego. Pozwala on na poprawę kształtu, kondycji, tekstury i objętości warg. Może dać zróżnicowane efekty w zależności od tego, w jakim celu jest wykonywany i jakie są oczekiwania pacjenta.

Przygotowanie do zabiegu

Akurat powiększanie warg kwasem hialuronowym należy do mało inwazyjnych zabiegów, do których pacjenci nie muszą się jakoś specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że przed zapisaniem się na główną wizytę skonsultują się z lekarzem.

Pierwsza wizyta konsultacyjna ma na celu ustalenie szczegółowego planu działania. Lekarz sprawdza na niej również, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu, czyli czy nie ma do niego żadnych przeciwwskazań.

Jak wygląda powiększanie ust kwasem?

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz aplikuje pacjentowi znieczulenie miejscowe, najczęściej znieczulając skórę specjalnym kremem. Specjalistyczny preparat przeznaczony do powiększania ust zostaje wprowadzony w zaznaczone wcześniej miejsca. Może być on aplikowany przy pomocy różnych technik, np. techniki punktowej bądź liniowej.

Preparat najczęściej wprowadzany jest pod skórę przy użyciu igły. Tuż po jego aplikacji lekarz wykonuje krótki masaż, aby jeszcze lepiej i równomiernie rozprowadzić zaaplikowany środek.

Przewidywane efekty

Wspaniałą cechą zabiegu jest to, że daje on natychmiastowe rezultaty. Efekt wymodelowanych, wypielęgnowanych i oczywiście powiększonych ust widoczny jest natychmiast, choć z czasem tylko się poprawia, gdyż początkowo przez kilka dni na wargach może jeszcze występować mały obrzęk.

Wraz z upływem kolejnych tygodni kwas hialuronowy naturalnie uwalnia się ze skóry. Jest to powód, dla którego powiększanie ust powinno być powtarzane średnio co kilka miesięcy.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Akurat powiększanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z bezpieczniejszych i mniej inwazyjnych zabiegów, jednakże zdarza się, że pacjenci i tak nie mogą z niego skorzystać.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu będą m.in.: ciąża oraz okres naturalnego karmienia piersią, gorączka i różne infekcje, łuszczyca, cukrzyca oraz wybrane choroby autoimmunologiczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.