Skip to content Skip to footer

Artykuły medyczne dla przychodni i szpitali

W dzisiejszych czasach służba zdrowia przechodzi niemałą rewolucję. Oprócz państwowych placówek powstaje coraz więcej przychodni i szpitali prywatnych. Pacjenci chętnie korzystają z takich usług, nawet jeśli są dodatkowo płatne. Sprawnie prowadzona placówka zapewnia swoim pracownikom odpowiedni sprzęt i potrzebne artykuły.

Podstawowe artykuły medyczne

W każdej placówce medycznej, czy to państwowej, czy prywatnej obowiązują określone wytyczne dotyczące ubioru oraz środków ochrony osobistej.

Do takich artykułów należą fartuchy, rękawiczki czy czepki lekarskie. Czepki medyczne są niezbędnym wyposażeniem niemal każdego lekarza, dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiednich zapasów.

Czepki chirurgiczne są wykorzystywane nie tylko na sali operacyjnej, ale również podczas dyżurów.

Czepki lekarskie — zalety

Czepki medyczne mają przede wszystkim za zadanie ochronę głowy lekarza lub pielęgniarki oraz zakrycie włosów, tak aby nie przeszkadzały one podczas zabiegów. Dodatkowo czepki chirurgiczne są wykorzystywane przez osoby, które w wyniku choroby czy leczenia utraciły swoje włosy.

Czepki lekarskie są wykonane z bardzo dobrej jakości bawełny, która przepuszcza powietrze, jest lekka i wytrzymała. Dlatego czepki medyczne są wielorazowego użytku i można je swobodnie prać ręcznie lub w pralce.

Oczywiście można też spotkać czepki chirurgiczne jednorazowe, które idealnie sprawdzą się podczas operacji.

Czepki chirurgiczne rodzaje

Zazwyczaj czepki lekarskie kojarzą się z kolorem białym. Nic bardziej mylnego. Na rynku są dostępne czepki medyczne w wielu kolorach i wzorach. Można zakupić czepki lekarskie jednolite lub w kolorowe wzory. Szczególnie te ostatnie są chętnie używane przez lekarzy pracujących z dziećmi.

Czepki medyczne mogą być wiązane na troczki lub gumkę. W obu przypadkach rozmiar jest uniwersalny, a za pomocą wiązania czy gumki można regulować czepek i dostosować go do obwodu głowy.

Wybierając czepek lekarski warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest uszyty. Te przeznaczone dla personelu medycznego powinny być uszyte z materiałów medycznych posiadających certyfikaty. Warto też sprawdzić kraj oraz producenta, który takie czepki chirurgiczne wprowadza do sprzedaży.