Skip to content Skip to footer

Choroba Alzheimera – co warto o niej wiedzieć?

Choroba Alzheimera, na którą wciąż nie ma skutecznego leku, wzbudza u wielu dość silne emocje. Każdy, kto zetknął się z tym schorzeniem, wie zapewne doskonale, jak trudnym zadaniem jest pomoc choremu. Co warto wiedzieć na jej temat? Jak zajmować się pacjentem? Czy dom opieki to w takim wypadku dobre rozwiązanie?

Czym jest choroba Alzheimera?

Schorzenie, zwane chorobą Alzheimera, to bardzo poważne zaburzenie funkcjonowania układu nerwowego. Osoby z tego typu diagnozą tracą pamięć, orientację w terenie, przestają rozpoznawać bliskich. Często gubią się – najpierw będąc poza domem, a z biegiem czasu również we własnym mieszkaniu. Zapominają podstawowych słów, aby wraz z postępującą chorobą niemal zupełnie przestać mówić. Do tego dochodzi stale pogarszająca się sprawność fizyczna, intelektualna i psychiczna. W praktyce oznacza to, że pacjent coraz gorzej radzi sobie z codziennymi czynnościami i w ostateczności nie jest w stanie samodzielnie egzystować, dlatego musi zająć się nim rodzina lub wynajęty opiekun. Często wybieranym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest również dom seniora Warszawa.

Dom opieki Alzheimer – skuteczna pomoc

Zajmowanie się chorym na Alzheimera to niezwykle obciążające fizycznie i psychicznie zadanie. Pierwsze objawy mogą pojawić się już po 60. roku życia. O ile początki bywają znośne, to z upływem czasu stan chorego pogarsza się na tyle, że potrzebna jest profesjonalna, całodobowa pomoc. Dom opieki Alzheimer to skuteczne rozwiązanie – umieszczenie bliskiej osoby w takiej placówce jest trafną decyzją, która znacznie ułatwia życie każdej ze stron. Warto podkreślić, że domy opieki warszawa i okolice to miejsca o dobrej renomie – można w nich liczyć na bardzo dobre warunki, wykwalifikowaną kadrę, a także szereg udogodnień, o które trudno w domu. Przykładem jest stała opieka medyczna i częste zabiegi fizjoterapeutyczne.

Domy opieki Warszawa i okolice – jak przekonać seniora?

Niełatwą sprawą jest przekazanie bliskiej osobie decyzji o znalezieniu ośrodka i przekonanie jej do tego rozwiązania. Nie każdy człowiek w starszym wieku chce przyjąć do wiadomości taką informację. Na pewno nie należy stawiać nikogo przed faktem dokonanym. Starsza osoba musi czuć się bezpiecznie, dlatego warto pokazać jej dom seniora Warszawa, opowiedzieć o miejscu, wybrać się z wizytą. W placówce, która spełnia wszelkie standardy dotyczące opieki i warunków, nie powinno być problemów z aklimatyzacją. Senior musi jednak czuć, że rodzina nie opuściła go – konieczne są częste wizyty i telefony.