Skip to content Skip to footer

Bez czepka medycznego ani rusz

Czepki medyczne to bardzo ważne i istotne części garderoby osób pracujących w zawodach medycznych. Muszą być komfortowe i raczej pomagać w wykonywanych czynnościach, aniżeli przeszkadzać. Z tego też powodu zawsze powinny być one idealnie dobrane do rozmiaru głowy osoby, która taki czepek będzie nosiła. W ofercie ich jest bardzo duża różnorodność, zarówno pod względem fasonów, jak i kolorystyki czy wzornictwa.

Jakie są czepki medyczne?

Wśród czepków medycznych wyróżnić należy czepki chirurgiczne i czepki operacyjne. Czepki przeznaczone dla osób, które wykonują bardziej skomplikowane zabiegi są bardziej zabudowane i dają większą ochronę zarówno dla personelu medycznego jak i dla pacjentów. Czepki operacyjne przypominają hełm, chronią nie tylko głowę, ale także kark. Czepki chirurgiczne są jak beret, mają specjalną regulację, która pomaga w idealnym dopasowaniu takiego czepka do głowy. Większość czepków medycznych nadaje nadaje się dla osób z długimi włosami. Ta część medycznej garderoby idealnie może być dopasowana do reszty uniformu. Wykonana jest z bardzo przewiewnego materiału i przyjemnego.

Czepki medyczne powinny być komfortowe.

Po co potrzebne są czepki medyczne?

Zarówno zwykłe medyczne czepki, jak i czepki chirurgiczne czy operacyjne chronią przed różnego rodzaju infekcjami, jak również zabezpieczają przed przedostaniem się włosów do różnego rodzaju ran, w tym operacyjnych. Ponadto takie czepki pozwalają na komfort pracy, a idealnie dopasowane do fartucha czy bluzy stanowią funkcjonalny i dekoracyjny element medycznej mody.

Kolorowe medyczne czepki

Dzisiaj różnorodność czepków medycznych nie tylko odznacza się w ich fasonach ale także w ich kolorystyce i wzornictwie. Producenci tych wyrobów produkują je z bardzo kolorowych tkanin lub z tkanin bardzo wzorzystych. Czasami czepki w bajkowe motywy idealnie sprawdzają się na oddziałach dziecięcych, gdzie odwracają uwagę małych pacjentów od wykonywanych na nich zabiegach.

Kolorowe medyczne czepki są bardzo przyjaznym i przyjemnym elementem ubioru medyków.

Z tego elementu garderoby korzystają także stomatolodzy, podolodzy, a nawet kosmetyczki. Czepki o ciekawych wzorach lub ciekawej kolorystyce z resztą uniformu mogą stanowić bardzo ciekawy komplet.