Skip to content Skip to footer

Kriolipoliza – czym jest?

Istnieją przeróżne zabiegi odchudzające Katowice, jednakże jednym z tych, który działa najlepiej, a zarazem jest najmniej inwazyjny, będzie właśnie kriolipoliza. To dość popularna metoda umożliwiająca błyskawiczne wyszczuplenie wybranych partii ciała i wymodelowanie całej sylwetki. Kriolipoliza działa w jeden określony sposób. Zawsze ma prowadzić do trwałego usuwania komórek tłuszczowych.

Do kogo kierowany jest zabieg?

Kriolipoliza Katowice kierowana jest głownie do tych osób, które mają problemy z tkanką tłuszczową zgromadzoną w obrębie jakiejś konkretnej partii ciała. Nadmiar tłuszczu lubi się kumulować m.in. w okolicy talii (zwłaszcza u kobiet) oraz wokół ramion, brody czy nawet samej twarzy. Za sprawą specjalistycznych technologii komórki występujące w tkance podskórnej są wystawiane na działanie niskich temperatur (graniczących zwykle z okolicy zera stopni C), a do prowadzi do ich obumarcia i późniejszego wydalenia ich przez organizm.

Czy wymrażanie tkanki tłuszczowej to skuteczne rozwiązanie?

Absolutnie tak i jest to potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Akurat komórki tłuszczowe są wyjątkowo wrażliwe na działanie niskich temperatur – znacznie wrażliwsze od wszelkich innych komórek ludzkiego ciała. To z kolei sprawia, że zabieg nigdy nie jest inwazyjny. Zastosowane niskie temperatury oddziałują wyłącznie na tkankę tłuszczową, podczas gdy pozostałe komórki pozostają na nie obojętne i nie ulegają żadnym zniszczeniom pod ich wpływem. Kriolipoliza Katowice to zabieg bezpieczny. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do skorzystania z tej metody, jednakże zawsze są one omawiane przez lekarzy.

Alternatywne zabiegi odchudzające Katowice

Trzeba to jednak podkreślić, że akurat kriolipoliza jest zabiegiem mogącym zadziałać pozytywnie wyłącznie na większe partie skóry. Przeprowadza się raczej na dużych powierzchniach ciała. Kriolipoliza najczęściej wykonywana jest więc w okolicach brzucha, ud bądź pośladków, a to znaczy, że wymrażanie tkanki tłuszczowej nie będzie uniwersalnym sposobem na wyszczuplenie ciała. Osoby, które chcą raczej ogólnie się odchudzić, powinny poszukać dla siebie nieco innych zabiegów i przede wszystkim postawić na dietę z deficytem kalorycznym oraz aktywność fizyczną.