Skip to content Skip to footer

Błędy żywieniowe i choroby cywilizacyjne

Zastanawiasz się, co jeść żeby schudnąć z brzucha? Podejrzewasz szczupłe influencerki o stałe odchudzanie się? Prawdę mówiąc, problem najczęściej tkwi w naszych codziennych nawykach żywieniowych. Nieprawidłowa dieta wpływa niekorzystnie nie tylko na naszą sylwetkę, ale także zdrowie. Dowiedz się, jak wreszcie pozbyć się nadprogramowych kilogramów!

Błędy żywieniowe i choroby cywilizacyjne

Z nadwagą i otyłością zazwyczaj współistnieje wiele innych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy miażdżyca. Są to tak zwane choroby cywilizacyjne, coraz bardziej rozpowszechniające się w społeczeństwach krajów rozwiniętych ekonomicznie z powodu zmian w stylu życia.

Obok niewielkiej ilości ruchu największe znaczenie w powstawaniu chorób cywilizacyjnych mają nawyki żywieniowe. Większość z nas spożywa zbyt duże jak na swoje zapotrzebowanie ilości tłuszczów i węglowodanów, wprowadzając do codziennej diety produkty wysokoprzetworzone oraz duże ilości pokarmów odzwierzęcych.

Zdrowe odchudzanie

Aby skutecznie i bezpiecznie się odchudzić, należy nie tylko wprowadzić odpowiedni plan ćwiczeniowy, ale również zoptymalizować swoją codzienną dietę. Wiele osób po odchudzeniu się wraca do poprzednich nawyków żywieniowych, co jednak jest błędem i prowadzi do ponownego przybrania na wadze.

Diety odchudzające, również te przygotowane specjalnie dla nas przez profesjonalnego dietetyka, nie są przeznaczone do długotrwałego stosowania. Zwykle nie zapewniają nam one odpowiednich ilości składników odżywczych oraz kalorii, co na dłuższą metę może prowadzić do poważnych niedoborów.

Co jeść żeby schudnąć z brzucha

Więc jaka powinna być nasza codzienna dieta, żeby jednocześnie pokrywała zapotrzebowanie kaloryczne naszego organizmu i pozwalała zachować wymarzoną sylwetkę? W tym celu warto na co dzień sięgać po przepisy z kuchni wegetariańskiej i wegańskiej.

Dania wegetariańskie są nie tylko dobrze zbilansowane i różnorodne, ale również dostarczają nam składników odżywczych w formie najłatwiejszej do przyswojenia dla naszego organizmu. Nabiał i mięso, już nawet nie wspominając o słodyczach i fast foodach, powinniśmy spożywać jedynie sporadycznie.