Skip to content Skip to footer

Jak dbać o skórę twarzy?

Skóra twarzy jest delikatna, a jednocześnie najbardziej, obok dłoni, narażona na czynniki zewnętrzne, które mogą jej zaszkodzić. W jaki sposób można zadbać o skórę twarzy każdego dnia? Jakie zabiegi na twarz bez problemu wykonamy w domu? Dowiedz się, jak prawidłowo zadbać o skórę twarzy.

Codzienna rutyna

Dbanie o skórę nie musi zajmować wiele czasu, ale powinno być elementem naszej codziennej rutyny. Używajmy olejków kosmetycznych albo kremów nawilżających po każdym myciu twarzy, a przed wyjściem stosujmy kremy ochronne – odpowiednie na zimę i lato.

Niezależnie od tego, kiedy wolimy brać prysznic, twarz należy myć dwukrotnie w ciągu dnia, rano i wieczorem. Używajmy zimnej albo letniej wody i łagodnego środka myjącego opartego na naturalnych składnikach. Dobrze myje się twarz również z użyciem specjalnej gąbeczki, która od razu delikatnie masuje naszą skórę.

Domowe Zabiegi na twarz

Najprostszymi domowymi zabiegami na twarz są maseczki pielęgnacyjne oraz delikatne masaże olejkami. Olejki kosmetyczne, na przykład arganowy, olej moringa czy neem, są używane do pielęgnacji skóry twarzy od starożytności.

Najprostsze domowe maseczki możemy zrobić właśnie z olejków i naturalnych glinek, z różnymi dodatkami. Wybór jest bardzo szeroki, więc możemy dobrać odpowiedni kosmetyk do naszego rodzaju skóry.

Pozwól sobie na relaks

Na wygląd naszej skóry ma wpływ również stres. Żeby poradzić sobie również z nim, warto nasze codzienne czy cotygodniowe zabiegi pielęgnacyjne przemienić w relaksujące rytuały.

Pozwólmy sobie prawdziwie wypocząć. Na zakończenie każdego tygodnia pracy przygotujmy sobie relaksującą kąpiel, maseczkę z glinki i miodu.. A do tego świece zapachowe i ulubiona muzyka.