Skip to content Skip to footer

Co daje liposukcja laserowa?

Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna i korzystanie z jej dobrodziejstw nie jest już uznawane za powód do wstydu. Nadal jednak wiele osób nie wie na czym polegają poszczególne zabiegi i co dzięki nim można zyskać. Jest tak także w przypadku liposukcji laserowej – pojęcie powszechnie znane, ale o co właściwie chodzi w tym zabiegu niewielu potrafi wyjaśnić.

Czym jest liposukcja laserowa?

Zabieg liposukcji laserowej ma za zadanie wymodelować sylwetkę. W jego trakcie tłuszcz jest rozbijany (w przypadku liposukcji tradycyjnej) lub rozpuszczany (Liposukcja laserowa), a następnie odsysany, dzięki czemu wybrane partie ciała są szczuplejsze, pozbawione warstwy tłuszczowej i bardziej estetyczne. Liposukcję laserową wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a tradycyjną w ogólnym. Różnią się one stopniem inwazyjności, a więc szybkością dojścia do siebie pacjenta i ewentualnymi skutkami ubocznymi – lipaza laserowa jest bezpieczniejsza, mniej inwazyjna, a więc powszechnie uważa się ją za lepszą i bardziej zalecaną.

Czy liposukcja laserowa brzucha może wyleczyć otyłość?

Liposukcja laserowa nie jest metodą leczenia otyłości, ponieważ to znacznie bardziej skomplikowany problem. Jej zadaniem jest pomoc w uzyskaniu wymarzonej sylwetki – pomaga szybciej odsłonić mięśnie, usunąć tłuszcz z partii ciała, w których jest to trudne do uzyskania przy pomocy ćwiczeń lub z jakiegoś powodu ćwiczenia modelujące sylwetkę są niemożliwe do wykonania. W przypadku leczenia otyłości konieczne jest jednak podejście holistyczne, które obejmuje ćwiczenia i zdrową dietę.

Lipoliza laserowa efekty

Lipoliza laserowa efekty ma natychmiastowe, pojawiające się zaraz po zabiegu, oraz te pojawiające się w dłuższej perspektywie. Wynika to ze specyfiki jej działania: tłuszcz rozpuszczony i odessany sprawia, że powierzchnia ciała po zabiegu jest mniejsza, tzn. jeśli wykonana została liposukcja laserowa brzucha, to brzuch jest mniejszy. Natomiast w przeciągu 3-6 miesięcy ta zmiana się pogłębia, ponieważ rozpuszczony tłuszcz jest wydalany przez organizm drogą naturalną. Z dodatkowych korzyści liposukcji laserowej można wymienić jej wpływ na skórę – dzięki zabiegowi staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta.