Skip to content Skip to footer

Czym jest zabieg dermapen?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na regeneracji skóry poprzez pobudzenie włókien kolagenowych oraz elastyny znajdujących się w niej. Do zabiegu używa się specjalistycznej głowicy mającej kilkanaście mikroigieł ze stali chirurgicznej, dzięki którym nakłuwana zostaje skóra.

Czym jest zabieg dermapen?

Dzięki zabiegowi dermapen zwiększa się przepuszczalność skóry oraz poprawia mikrokrążenie i dotlenienie tkanek. Zabieg ten niweluje zmarszczki mimiczne i poprawia owal oraz kontur twarzy. Mezoterapię wykonuje się za pomocą urządzenia działającego na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy użyciu mikroigieł. Mikroigły wbijają się w skórę na głębokość od 0,5 mm do 2 mm, co pozwala zaaplikować w głąb skóry skoncentrowane koktajle. Dermapen to zabieg o szerokim zakresie działania, ma on na celu uruchomienie procesów regeneracyjnych skóry pozwalających na zwalczanie starzenia się skóry, niwelację zmarszczek oraz jej ujędrnienie. Zabieg ten wykorzystywany jest w celu redukcji blizn oraz rozstępów, a po połączeniu zabiegu z odpowiednimi preparatami skutecznie pomaga on w walce z defektami występującymi na skórze.

Zabieg dermapen – przebieg

Przed rozpoczęciem zabiegu należy oczyścić oraz znieczulić skórę specjalnym kremem do znieczulenia. Czas trwania zabiegu to od 15 do 30 minut w zależności od partii ciała, na których zabieg jest przeprowadzany. Głębokość na jaką wbijane są mikroigły dobrana jest do obszaru oraz wskazań zabiegu, a głębokość nakłuć pozwala ustalić, jaka warstwa skóry wymaga terapii. Uzupełnieniem zabiegu jest wstrzyknięcie pod skórę kwasu hialuronowego, witamin oraz peptydów lub aminokwasów, które pozwalają na regenerację skóry. Po zabiegu skóra regeneruje się do dwóch dni i w ciągu tego czasu należy unikać basenu oraz gorących kąpieli, a także alkoholu i promieni słonecznych. Podczas regeneracji trzeba dokładnie i regularnie nawilżać skórę.

Dermapen jak często?

Wielu pacjentów zadaje pytanie na temat zabiegu dermapen jak często? Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od partii ciała oraz rodzaju problemu, jaki jest niwelowany. Aby osiągnąć określone efekty należy przeprowadzić serię zabiegów, która składa się z czterech pojedynczych zabiegów wykonywanych w odpowiednim okresie czasu.