Skip to content Skip to footer

Czym się cechują rękawice lateksowe bezpudrowe?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się rękawice lateksowe bezpudrowe. Dzięki obecnej technologii prawie niczym nie ustępują już modelom z pudrem.

Użycie rękawic lateksowych

Zakłada i zdejmuje się je równie łatwo, dlatego są praktyczne i skuteczne. Warto też mieć na uwadze, że wykorzystywane są w placówkach opieki zdrowotnej oraz branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Dzięki nim można zachować pełną higienę oraz czystość. Warto dodać, że specjalne rękawiczki lateksowe są również wykorzystywane przez pielęgniarki, które powinny zawsze mieć je przy sobie. Głównym zadaniem rękawic lateksowych bezpudrowych jest ochrona rąk użytkownika przed zanieczyszczeniami oraz bakteriami.

Zalety rękawic

Oprócz tego pomagają zachować bezpieczeństwo żywności. Ich stosowanie jest niezwykle ważne, zwłaszcza teraz w czasie epidemii koronawirusa. Wszyscy ludzie muszą zachowywać maksymalną higienę, żeby się nie zarazić i żeby nie dopuścić do zarażenia innych. Do produkcji rękawic wykorzystywany jest lateks, który jest materiałem gumowym.

Ma on wiele różnych zastosowań, dlatego z powodzeniem wykorzystuje się go w wielu branżach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że lateks to mieszanka białek oraz związków chemicznych, które występują w środowisku naturalnym. Jego największą zaletą jest uniwersalność, ponieważ może być używany w wielu branżach. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza rękawice lateksowe bezpudrowe, ponieważ są praktyczne i proste w obsłudze.

Zastosowanie bezpudrowych rękawic

Dawniej wykorzystywane były głównie pudrowe, ponieważ puder ułatwiał ściąganie i zakładanie, ale obecnie nie robi to tak naprawdę większej różnicy. Z lateksu wytwarza się również wiele innych przedmiotów, a rękawice to tylko jedne z nich. Ich szerokie zastosowanie sprawia jednak, że są one najpopularniejsze. W sprzedaży można spotkać rękawice bezpudrowe lateksowe oraz pudrowane.

Bezpudrowe wykorzystuje się zdecydowanie częściej w branży medycznej. Warto dodać, że w gastronomii również wykorzystuje się często rękawice lateksowe. Chodzi tu przede wszystkim o zachowanie higieny, ponieważ ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków. Dzięki obecnej technologii nie ma większych różnic w użytkowaniu rękawic bezpudrowych oraz pudrowanych, ponieważ są one podobnie skuteczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.