Skip to content Skip to footer

Turnus rehabilitacyjny Karpacz

Karpacz to niewielka, bardzo malowniczo położona miejscowość. Góry oraz dolina rzeki tworzą wspaniały klimat, w którym wiele osób z przyjemnością korzysta z wypoczynku i regeneruje siły. Warto udać się tu również, aby w tym wyjątkowym otoczeniu podreperować własne zdrowie.

Turnus rehabilitacyjny Karpacz – dla kogo?

Turnusy rehabilitacyjne w Karpaczu są stworzone z myślą o osobach zmagających się z rozmaitymi problemami zdrowotnymi. Indywidualne podejście personelu, a także możliwość dopasowania odpowiednich zabiegów i diety sprawiają, że cieszą się one dużą popularnością.

W trakcie pobytu po konsultacji lekarskiej zostaje ułożony odpowiedni program zabiegów na cały turnus. Dzięki profesjonalnej opiece oraz wyposażeniu ośrodka na pomoc mogą liczyć zarówno osoby borykające się z poważnymi ograniczeniami ruchowymi, jak i problemami z krążeniem, układem oddechowym, a nawet porażeniem mózgowym czy zespołem Downa.

Turnus rehabilitacyjny Karpacz – dostępne zabiegi lecznicze

W trakcie turnusu rehabilitacyjnego w Karpaczu można skorzystać z szeregu zabiegów leczniczych. Obejmują one ruchowe zajęcia z rehabilitantem, które w zależności od potrzeb mogą odbywać się w niewielkich grupach lub indywidualnie. Realizowane są również masaże lecznicze, inhalacje oraz zabiegi i ćwiczenia w wodzie.

Poza tradycyjnymi zabiegami warto zwrócić uwagę na mniej oczywiste walory turnusów rehabilitacyjnych. Po pierwsze pozytywny wpływ na regenerację organizmu ma samo położenie Karpacza. Po drugie bardzo ważna jest możliwość indywidualnego dopasowania diety do potrzeb każdego pacjenta.

Turnus rehabilitacyjny Karpacz – na co zwrócić uwagę przed rezerwacją?

Przed rezerwacją konkretnego turnusu rehabilitacyjnego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość świadczonych na miejscu usług. Jeżeli taki pobyt ma przynieść oczekiwane i długotrwałe efekty zdrowotne powinien opierać się na możliwość dostosowania poszczególnych elementów do indywidualnych potrzeb.

Istotna jest ilość, ale przede wszystkim jakość oferowanych zabiegów. Uwagę należy również zwrócić na odpowiednio przygotowany personel oraz otoczenie ośrodka. Nie bez znaczenia dla wielu osób jest także dostęp do basenu, ścieżek spacerowych czy atrakcji miasteczka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.