Skip to content Skip to footer

Czym zajmuje się laryngolog?

Laryngolog katowice zajmuje się nie tylko i wyłącznie profilaktyką, ale również diagnozowaniem i leczeniem różnego rodzaju chorób szyi i głowy. Warto również wiedzieć, że zajmuje się on także wykonywaniem koniecznych zabiegów. Poradnia laryngologiczna katowice odwiedzana jest również przez pacjentów w przypadku problemów ze zmysłami, do których należy zaliczyć smak, słuch czy węch.

Z jakimi objawami poradnia laryngologiczna katowice powinna zostać odwiedzona przez pacjenta?

Laryngolog katowice jest w stanie pomóc w przypadku bardzo dużej liczby dolegliwości, należy do nich wymienić objawy, które są związane z uchem (szumy uszne, pogorszenie słuchu, uczucie zatkanego ucha czy ból ucha). Do poradni laryngologicznej rekomendowane jest także udanie się osób zmagających się z chrypką, zawrotami głowy, zaburzeniem równowagi czy częstymi bólami gardła.

Co to jest laryngologia katowice?

Laryngologia katowice jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną medycyny, która specjalizuje się schorzeniami gardła, nosa, krtani, uszu czy zatok. Laryngolog będzie zatem w stanie bez żadnego problemu nie tylko zdiagnozować, ale również przepisać właściwe leczenie farmakologiczne.

Jaki jest zakres kompetencji specjalisty laryngologa?

Warto mieć świadomość, że laryngolog jest lekarze, który zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób uszu, krtani, gardła czy nosa. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że zakres kompetencji laryngologa jest zdecydowanie szerszy. Zajmuje się on bowiem także przeprowadzaniem bardzo skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Należy wśród nic wymienić leczenie gruczołów ślinowych, migdałków, zatok przynosowych czy krtani. Ponadto laryngolog specjalizuje się w chirurgii rekonstrukcyjnej czy wykonywaniu bardzo skomplikowanych zabiegów endoskopowych przełyku.

Czego można się spodziewać podczas wizyty u laryngologa?

Należy mieć świadomość, że wizyta u laryngologa rozpoczyna się od bardzo szczegółowego wywiadu z pacjentem dotyczącego problemów zdrowotnych i dolegliwości. Następnie lekarz na jego podstawie podejmuje decyzję o przeprowadzeniu koniecznych badań, by możliwe było postawienie odpowiedniej diagnozy. Laryngolog może później w przypadku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości zdecydować się na zlecenie wykonania przez danego pacjenta dodatkowych badań uzupełniających.